Krediidiinfo: 10st suurimast pankrotistunud ettevõttest 6 tegutses kaubanduses

Walking
Möödunud aasta üks suurimaid pankrotistunud kaubandusettevõtteid oli B.T.W....

Eestis kuulutati möödunud aastal välja 376 äriühingu maksejõuetus, mis on 12% ehk 52 ettevõtte võrra vähem kui möödunud aastal, selgub Krediidiinfo Eesti pankrottide paneeluuringust. Kümnest suurimast 2015. aastal pankrotistunud ettevõttest 6 tegutses hulgikaubanduses ja 4 veonduses.

Ka 2016. aasta esimese kahe kuu andmed näitavad kahanemistrendi jätkumist - pankrottide arv on selle aasta esimese kahe kuu jooksul võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kahanenud rohkem kui 15%.

Maksejõuetutest äriühingutest 229-l juhul pankrotti välja ei kuulutatud ja ettevõte läks likvideerimisele. Seega on 2015. aastal täiesti varatute ettevõtete osakaal pankrotistunud ettevõtete hulgas jätkuvalt kõrgel 61% tasemel, kuid see näitaja langeb stabiilselt juba mitmendat aastat järjest (2014. aastal oli varatuid ettevõtteid 64,5%, 2013. aastal 67% ja 2012. aastal 70,5% pankrotistunud äriühingute koguarvust).

Keskmiselt pankrotistus mullu 1,9 ettevõtet tuhande ettevõtte kohta ehk iga 536. ettevõte (aasta varem iga 450. ja 2012. aastal iga 390. ettevõte). Suurim pankrotistumise tase oli traditsiooniliselt majutuse ja toitlustuse alal, ehituses ja töötlevas tööstuses, kus pankrotistus tuhande ettevõtte kohta vastavalt 5,2; 3,9 ja 3,3 ettevõtet.

Kõrgeima pankrotistumise tasemega maakond on Raplamaa, kus pankrotistus 2,9 ettevõtet tuhande ettevõtte kohta ning madalaima pankrotistumise tasemega maakonnad Jõgeva-, Võru- ja Saaremaa.

Kümnest suurimast 2015. aastal pankrotistunud ettevõttest 6 tegutses hulgikaubanduses: Euroimport AS, Koiv-Impex OÜ, B.W.T King AS, JGC Forest OÜ, Metexcom OÜ, Nation Capital Finance OÜ ning 4 veonduses: Estonian Air AS, Baltcom OÜ, Avies AS ja Brokmak OÜ.

Suurim pankrotistunud ettevõte oli mullu Estonian Air AS, mis mõjutas oluliselt kogu statistikat.

Keskmine 2015. aastal pankrotistunud ettevõte on üheksa töötajaga, müügituluga kuni 0,2 miljonit eurot, minimaalseks kahanenud omakapitaliga ja kahjumiga töötav väikeettevõte. Paljudel esineb viimasel aastal kasvav või pidev maksuvõlg. Ligi 99% pankrotistunud ettevõtetest said oma viimasel aktiivsel tegutsemisaastal madala krediidireitingu (BB, B, C, U).

Krediidiinfo on rahvusvaheline krediidiinformatsiooni koguja, töötleja ja vahendaja, kelle põhitegevuseks on Eesti ettevõtete finantsriskide maandamine. Krediidiinfo AS viib Eesti ettevõtete pankrotiuuringut läbi alates 2000. aastast.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara