Viinaturism Soomest väheneb

Viinaturism Soomest väheneb
Viinaturism Soomest väheneb

Soome kaubandusettevõtete liidu küsitlusest ilmneb, et järjest vähem ajendab alkohol soomlast Eestisse sõitma.

Alkoholi Eestist kaasa ostnud reisijate osakaal oli aasta esimeses kvartalis 69% võrreldes 81%ga läinud aasta samal ajal, kirjutab Soome päevaleht Helsingin Sanomat.

Mullu tõid soomlased Eestist kaasa 56 miljonit liitrit alkohoolseid jooke. Ka see näitaja kinnitab kahanevat trendi.

Nende osakaal, kes toovad Eestist väga suuri alkoholikoguseid – üle 500 liitri –, on eelnenud aastaga võrreldes vähenenud kolmandiku võrra.

Kabandusettevõtjate liidu peaökonomisti Jaana Kurenoja sõnul on muutus tingitud ka turistiprofiili muutusest – kasvanud on naiste ja lastega perede osakaal. Kolmas põhjendus võib olla see, et Lõuna-Soome elanikud käivad Eestis nii tihti, et igalt reisilt alkoholi kaasa ei osteta.

Eestisse reisimine on jätkuvalt populaarne – mullu kasvas külastuste arv 6%.

Üha enam käiakse Eestis teenuste pärast. Käiakse juuksuris, kultuuriüritustel, restoranis söömas ja aega viitmas. Selgelt on kasvanud spaade ja terviseteenuste kasutamine.

Soome ja Eesti hindade võrdluses on suurimad käärid just teenustes. Eestis on teenuse hind tihti ligi poole väiksem Soome hinnatasemest. Hotellide ja restoranide hinnad on näiteks 60% Soome tasemest. Rõivaste ja jalanõude hindades suuri vahesid ei ole. Soome kaubandusasutuste peamine konkurents tuleb hoopis välismaistest internetipoodidest.

Keskmiselt kulutas Soome turist aasta alguses Eestis 189 eurot inimese kohta. Seda on 19 euro võrra vähem kui mullu.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara