Viinaturism Soomest väheneb

Viinaturism Soomest väheneb
Viinaturism Soomest väheneb

Soome kaubandusettevõtete liidu küsitlusest ilmneb, et järjest vähem ajendab alkohol soomlast Eestisse sõitma.

Alkoholi Eestist kaasa ostnud reisijate osakaal oli aasta esimeses kvartalis 69% võrreldes 81%ga läinud aasta samal ajal, kirjutab Soome päevaleht Helsingin Sanomat.

Mullu tõid soomlased Eestist kaasa 56 miljonit liitrit alkohoolseid jooke. Ka see näitaja kinnitab kahanevat trendi.

Nende osakaal, kes toovad Eestist väga suuri alkoholikoguseid – üle 500 liitri –, on eelnenud aastaga võrreldes vähenenud kolmandiku võrra.

Kabandusettevõtjate liidu peaökonomisti Jaana Kurenoja sõnul on muutus tingitud ka turistiprofiili muutusest – kasvanud on naiste ja lastega perede osakaal. Kolmas põhjendus võib olla see, et Lõuna-Soome elanikud käivad Eestis nii tihti, et igalt reisilt alkoholi kaasa ei osteta.

Eestisse reisimine on jätkuvalt populaarne – mullu kasvas külastuste arv 6%.

Üha enam käiakse Eestis teenuste pärast. Käiakse juuksuris, kultuuriüritustel, restoranis söömas ja aega viitmas. Selgelt on kasvanud spaade ja terviseteenuste kasutamine.

Soome ja Eesti hindade võrdluses on suurimad käärid just teenustes. Eestis on teenuse hind tihti ligi poole väiksem Soome hinnatasemest. Hotellide ja restoranide hinnad on näiteks 60% Soome tasemest. Rõivaste ja jalanõude hindades suuri vahesid ei ole. Soome kaubandusasutuste peamine konkurents tuleb hoopis välismaistest internetipoodidest.

Keskmiselt kulutas Soome turist aasta alguses Eestis 189 eurot inimese kohta. Seda on 19 euro võrra vähem kui mullu.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara