Kaubamaju kerkib üle mõistuse palju

Colliers International Advisors juhtivpartner Avo
Colliers International Advisors juhtivpartner Avo Rõõmussaar

Lähiaastatel toimub ärikinnisvaras ülepakkumiste tõttu tagasilöök, hoiatas Colliers International Advisors OÜ juhtivpartner Avo Rõõmussaar Eesti Kinnisvarafirmade Liidu konverentsil „Kuhu liigub Eesti kinnisvaraturg?“

Konverentsi  ärikondliku kinnisvara diskussiooniringis oli Rõõmusaar teiste osalejate, Novira Capitali  juhtivpartneri Arle Mölderi ning Technopolis Ülemiste AS juhatuse esimehe Gert Jostoviga võrreldes skeptilisem. Tema sõnul näeme lähiaastatel teatud langust kindlasti kõikides ärikinnisvara sektorites ning esmalt saabub see kaubanduses.

 „Neid kaubamaju muudkui kerkib, see on ikka üle mõistuse. Porto Franko, T1, nüüd ka Tallinki projekt Lasnamäel. Seda on liiga palju, üürnikke igasse keskusesse lihtsalt ei jagu,“ sõnastas Rõõmussaar. Sellele viitavad tema sõnul juba praegu mitmed faktid. „Next on uksed kinni pannud, Terranova on raskuses. Need on vaid esimesed nimed, mis meenuvad - ma arvan, et maksetega raskustes olijaid on rohkemgi,“ sõnas Rõõmussaar ja lisas et kindlasti on ka neid ettevõtteid, kes seda olukorda üritavad ära kasutada, aga raha meie turul lihtsalt rohkem ei ole, et kõigile laienejatele kliente jätkuks.

Samas tõi Rõõmussaar välja ka positiivseid aspekte. Ka kaubanduskeskuste äri võiks tema sõnul ajada, aga laiendada ikka neid asju, mis on laiendamist väärt. „Laienda tasub Tallinnas praegu sinna, kus on midagi juba tekkinud – kesklinna lähedusse ja Ülemiste City kanti.“

Ärikinnisvara muutuste prognoosimine pole Rõõmussaare sõnul nii emotsioonipõhine, nagu see on elukondlikus kinnisvarasektoris ning on seeläbi ka paremini prognoositav. „Tuleb lihtalt andmeid koguda ja neid analüüsida,“ märkis ta diskussiooniringi sissejuhatuseks.

Osale arutelus

  • Lauri Leet, Kinnisvarauudised.ee toimetaja

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara