Hillar Teder sai Londonis olulise kohtuvõidu

Hillar Teder
Hillar Teder

Eesti üks jõukamaid ettevõtjaid Hillar Teder saavutas eile rahvusvahelises kohtus õiguse saada oma pahatahtlikult äripartnerilt tagasi talle kuuluv osalus Kiievi kaubanduskeskuses.

Londoni Rahvusvaheline Arbitraažikohus otsustas eile, et firma Stockman Interhold peab andma ettevõttele Arricano Real Estate tagasi kõik oma ühisettevõtte aktsiad, kaasa arvatud osaluse Kiievis asuvas Sky Malli kaubanduskeskuses, teatas Arricano oma pressiteates.

Arricano kuulub Eesti ettevõtjale Hillar Tederile, kes on Sky Malli kaasomanik, Stockman Interholdi omanik on Andrei Adamovski ning Assofit on nende kahe ettevõtte ühisfirma, millele kuulub Sky Malli kaubanduskeskus.

Konflikti juured ulatuvad 2010. aastasse, kui Tederi Arricano vajas Ukrainas partnerit Sky Malli ehituse jätkamiseks ja projektiga liitus Ukraina ettevõtja Andrei Adamovski, kes sai endale 50%+1 aktsia. Arricanole jäi 50%-1 aktsia.

Tegelikult ei olnud Tederil plaanis kontrollpakki müüa, vaid ta tahtis ajutist investeeringut. Nii sõlmis Arricano Stockmaniga lepingu, mis andis Arricanole aktsiate tagasiostuõiguse. Ootamatult aga keeldus Stockman aktsiaid müümast, pöördudes kohtusse. Adamovski vahetas välja ka Sky Malli juhtkonna ning Tederile kuuluva Arricano inimesi Sky Malli kontorisse ei lubatud.

Londoni kohus leidis nüüd, et Stockman rikkus lepingut ning otsustas, et Stockman peab aktsiad Arricanole tagastama.

Arricano ja Sky Mall

Arricano haldab ja omab nelja kaubanduskeskust, mille rendipindala kokku on 160 000 ruutmeetrit.

Enne Sky Malli kaotamist oli Teder sellesse investeerinud umbes 100 miljonit dollarit.

Sky Mall on üks Kiievi suuremaid kaubanduskeskusi, kus on kaubanduspinda 88 000 ruutmeetrit ning rendipinda 68 000 ruutmeetrit.

Keskuse rendihind oli 2012. aastal 27,75 USD/m2. Raamatupidamisväärtus 2013. aastal 20,7 miljonit dollarit.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara