Stockmann Eestil pea miljoni eurone kahjum

Stockmann
Stockmann

Stockmann Eesti 2015. aasta puhaskahjum oli 946 207 eurot ning müügitulu vähenes aastaga 6%.

Stockmann Eesti 2015. aasta müügitulu oli 48,95 miljonit eurot, mis langes aasta varasemaga võrreldes 6%. Kui 2015. aastal oli ettevõttel pea miljoni euro suurune kahjum, siis aasta varem, 2014. aastal, teeniti 744 tuhat eurot kasumit.

Majandus aastaaruandes kirjutab ettevõte, et 2015. aastal lõpetati elektroonikatoodete ja mänguasjade müük kaubamajas. Septembris avas Euronics enda kaupluse Stockmannis ning mänguasjade osakond anti rendile XS Mänguasjadele.

Ettevõtte juhatuse liige kirjutas aruandes, et 2015. aastal panustas majanduskasvu enim just eratarbimine ning jaemüügi mahukasv oli viimase 8 aasta kiireim. Sellele aitasid kaasa paranev tööturg, madal inflatsioon ja madalad intressimäärad. Olulisim mõju oli naftahinna langusel, mis vähendas inimeste kulusid küttele ja kütusele ning jättis rohkem raha muude kaupade ja teenuste ostuks.

Stockmann Eesti töötajate arv on vähenenud 5,2% ning aasta lõpu seisuga töötas ettevõttes 381 inimest. 2015. aasta palgakulu oli ettevõttel 4,04 miljonit eurot.

Stockmann Eesti ootab 2016. aastal mõõdukat müügitõusu ning kõigil kaubamaja üksustel on põhirõhk kontserni strateegia elluviimisel, mille üheks eesmärgiks on suurepärase klienditeeninduse pakkumine.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara