Tartu kaubandus- ja vabaajakeskus Kvartal on osaliselt avatud

TTK Kultuurikeskus juhatuse liige Kaire Krevalt ja Tartu TK juhatuse esimees Tarmo Punger
TTK Kultuurikeskus juhatuse liige Kaire Krevalt ja Tartu TK juhatuse esimees...

Reedel, 20. mail, avas Tartus uus kaubandus- ja vabaajakeskus Kvartal uksed kutsutud külalistele. Vestlesime Tartu Tarbijate Koperatiivi juhatuse esimehe Tarmo Pungeriga, et teada saada, kui palju kliente nad avanädalal ootavad ning kui keeruline oli antud maja püsti panna.

Pungeri sõnul oli kogu keskuse arendamise juures krediteerimise ja finantseerimise poole leidmine üllatavalt pikk ja keeruline protsess. „Oli tarvis tõestada, et Eestis ning Tartus on võimalik midagi suur ja korralikku ära teha. Et see hakkab tööle ning keskusesse tulevad rentnikud, kes hakkavad raha maksma ja pärast ka kliendid,“ rääkis Punger. Lisades, et see osutus küllalt põnevaks protsessiks.

„Rahastamise poole pealt tõestasime ära, et see toimib ning teeme ära. Me ei ole tänaseks veel lõpuni valmis, sest 40% majast on veel ehituses. Minu jaoks on hetkel suur kergenduse tunne, kuna suutsime tõestada, et meie kontseptsioon töötab,“ ütles Punger.

Ehituslik investeering keskuse valmimisse jääb 50 miljoni euro juurde, kuid Pungeri sõnul ei ole see veel lõplikult paigas. „Järgmises etapis septembri kuuks valmib Turu tänava poole Töötukassa ning meditsiiniblokk. Kolmandas etapis aga Aleksandri tänava poolsesse külge spa, hotell ja konverentsikeskus.“

Praegu on kaubanduskeskuse kolmandal korrusel mõned tühjad kohad, kuid Pungeri sõnul ei jõudnud kahele rentnikule mööbel kohale ning ühel on kaup Poolas kinni. „Kaubanduspindadest on kõik 100% välja renditud, kuid nad ei jõudnud avamise ajaks nendest mittesõltuvatel põhjustel valmis.“

Rentnike saamine käib Pungeri sõnul keskusesse järjekorras. Kõigepealt valitakse kontseptuaalsed annkurrentnikud, keda tahetakse keskusesse väga saada. Siis tulevad need, kes laiendavad sortimenti ning nendega peetakse läbirääkimisi ja viimases järgus tulevad need, kes ise tahavad keskusesse tulla.

„Põhilised olid H&M, Zara, Vapiano ja leedukate kingakauplused ehk Danija Grupp. Need olid need, kellega pidasime kõige pikemad läbirääkimised. Samal ajal oli meie usk kõigutamatu, sest olime kindlad, et kõiga on võimalik saada kokkuleppele,“ selgitas Punger.

Pungeri sõnul ootavad nad kaubandus- ja vabaajakeskust Kvartalit külastama keskmiselt 16 000 inimest päevas. Kuid ta loodab, et avanädalal külastab keskust umbes 20-25 tuhat inimest päevas.

Punger on arvamusel, et Tartu kesklinnas tuleb tegutseda koos. „Vaja ühiselt seljad kokku panna ning kinnitada, et elu ongi kesklinnas. Me toetame ja täiendame üksteist. Meil on Tartu turg, Eesti ainuke Kaubamaja, parim ja suurim kinokompleks, noortele suunatud NewYorker ja Reserved. Lisaks on meil Tartu ainuke spa kompleks koos rahvusvaheliste suurbrändide Zara ja H&M’iga,“ rääkis Punger, kuidas see kõik moodustab mõnusa Tartu kesklinna.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara