Ettevõtlusminister: Maapiirkondades tegutsemine paneb kaupmeeste õlgadele suure vastutuse

Ettevõtlusminister Liisa Oviir
Ettevõtlusminister Liisa Oviir

Pealinnast väljapool tegutsemisel panustavad kaupmehed regionaalsesse arengusse ning see paneb nende õlgadele suure vastutuse ja rolli, rääkis ettevõtlusminister Liisa Oviir Eesti Kaupmeeste Liidu visiooniseminaril.

Oviir ütles, et kaubandusel on olnud Eestis oluline roll ning iga 8 tööealine elanik töötab kaubanduses. „See teeb kokku 80 tuhat inimest, mis näitab ka seda, kui kandev roll on kaubandusel,“ sõnas ta.

Viimase majanduskasvu aluseks on olnud sisetarbimine ning Oviiri sõnul on kaubandus andnud sinna väärika panuse.

„Pealinnast väljas pool ei ole müüja amet enam ammu ainult müügi sooritamine vaid see on ka osa regionaalsest panusest. Kaubandus täidab maapiirkondades ka postkontori ja panga funktsiooni,“ rääkis Oviir. Lisades, et tegemist on külaelu keskusega, mis paneb kaupmeeste õlgadele suurema vastutuse ja rolli. Ettevõtlusministril on hea meel näha, et kaupmehed on selle rolli omaks võtnud ja tõesti ollakse vastutustundlikud. „Mõeldakse lisaks tööle ka töötajate tervisele ning töö ja pereelu ühildamisele. Seda osa vastutustundlikkust ettevõtluses on minul ministrina väga hea meel näha.“

 Oviir rõhutas oma sõnavõtus, et kaubandust on viimasel ajal iseloomustanud innovaatilisus. „Üha enam keskendutakse kliendi vajadustele, mugavusele ning ostude kiirusele, kuid seal saab veel rohkem koostööd teha, et teha järgmine hüpe,“ ütles Oviir.

Lisaks on Oviiri sõnul olnud kaupmehed väga head partnerid seaduseloomes ning kujundanud ja juurutanud välja häid kaubandustavasid. „Ma loodan, et koostöö jätkub.“

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Majandustarkvara Profit – kõik mida ettevõtte juhtimiseks vajad

Majandustarkvara Profit pakub oma klientidele tasuta tarkvarauuendusi ja kasutajatuge, mis tähendab, et Profiti kliendid täiendavate lisakulutustega arvestama ei pea ning saavad alati töötada kõige kaasaegsema tarkvaraversiooniga. 

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Käsi­raamatud