Kahaneval kütuseturul kasvab Olerexi turuosa

Kahaneval kütuseturul kasvab Olerexi turuosa
Olerex

Eesti suurim kütuste jaemüüja Olerex on Statistikaameti esimese kvartali andmetele tuginedes saavutanud 30,7% suuruse turuosa kõigi kütuse jaemüügi ettevõtete seas. Mootorikütuste jaemüük oli selle aasta esimeses kvartalis kokku 134 miljonit eurot. Olerexi osa moodustas sellest 41,1 miljonit eurot.

Olerexi ja sellega ühinenud Lukoili mootorikütuste jaemüük oli 2015 aastal kokku 193,6 miljonit eurot, mis moodustas koguturust hinnanguliselt 28,9%. Seega on suurima kütuste jaemüüja turuosa kasvanud lühikese aja jooksul pea paari protsendi võrra. Konkurentsiamet hindas Olerexi ja Lukoili ühinemise hetkel nende ühiseks turuosaks  27,5%. 

Olerexi kütuste sisseostujuhi Alan Vahti sõnul on näha, et kütuseaktsiisi tõstmise tõttu osa mootorikütuste tarbimisest kolis üle Lätti ja Leetu ning see mõjutab kõiki turuosalisi, kuid vaatamata sellele on Olerex suutnud oma müüki tasapisi kasvatada. „Ühinemise avalikustamisel leidus kahtlejaid selles, kas üks pluss üks on ikka kaks.  Olerexi enda veendumus oli teine, sest analüüs näitas väga head sünergiat ning kasvuvõimalusi. Tänase seisuga näeme, et üks pluss üks on selgelt suurem kui kaks ning kliendid on ühinemisest ainult võitnud,“ lisas Vaht.

Olerexi erakliendi lojaalsusprogrammiga liitujaid on samuti senisest enam. Kui 2015 aasta maikuu lõpuks oli ID kaardil põhineva kliendikaardi omanikke kokku 147 277, siis 2016 samal perioodil on lojaalsusprogrammiga liitunuid juba 230 880.

AS Olerex on Eesti suurim kütuste jaemüüja, mille müügiketti kuulub tänaseks rohkem kui 80 tanklat üle Eesti. 1994. aastal asutatud Eestimaine kütusefirma annab tööd enam kui 600 inimesele ning läbi selge ja läbipaistva tarneahela kasutamise tagab klientidele kvaliteetse ja 100% lisandivaba kütuse. Olerexi poolt teenitud kasum jääb kodumaale ja sellest valdav enamus reinvesteeritakse Eestisse.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Majandustarkvara Profit – kõik mida ettevõtte juhtimiseks vajad

Majandustarkvara Profit pakub oma klientidele tasuta tarkvarauuendusi ja kasutajatuge, mis tähendab, et Profiti kliendid täiendavate lisakulutustega arvestama ei pea ning saavad alati töötada kõige kaasaegsema tarkvaraversiooniga. 

Grossi Toidukaubad: tööajaarvestus muutus kordi lihtsamaks

Grossi Toidukaupade poeketi operaatorfirma OG Elekra AS võttis suvel kasutusele uudse Begin’i tarkvararakenduse, mis muudab aeganõudva tunni- ja tükitöö arvestuse paberil automatiseerituks igakuiseks tööaruannete esitamise ning palgaarvestuse ajakokkuhoidvamaks ja läbipaistvamaks.

Statistika

Käsi­raamatud