Kaupmees paneb odava raha tööle

Kaupmeeste liidu juhatuse esimees ja Tallinna Kaubamaja juht Raul Puusepp ja Coop Eesti Keskühistu juht Jaanus Vihand
Kaupmeeste liidu juhatuse esimees ja Tallinna Kaubamaja juht Raul Puusepp ja...

Ettevõtjad on jalad kõhu alt välja tõmmanud ja taas investeerima asunud. Kui raha on odav ja häid mõtteid jagub, siis tulebki investeerida, olid kaupmeeste liidu juht Raul Puusepp ja Coop Eesti Keskühistu juht Jaanus Vihand ühel meelel.

Kui seni on räägitud investeeringute pidevast vähenemisest, siis nüüd, vaadates maksuameti statistikat, on näha, et madalseis on möödas. Maksuameti andmetest nähtub, et ettevõtjad on viimase nelja kuuga panustanud põhivarasse 7% võrra rohkem kui eelmisel aastal sama ajaga.

Swedbanki analüütiku Tõnu Mertsina sõnul näitavad maksuameti andmed tõepoolest esimeses kvartalis investeeringute kasvu, kuid see ei kajastu veel statistikaameti andmetes – see on tema hinnangul üllatav.

Ettevõtjate sõnul tasub investeerida siis, kui raha on odav ja on soov äri laiendada. Investeerida pole nende hinnangul mõtet siis, kui pole head äriplaani.

Kaupmehed on viimasel aastal jõuliselt investeerinud – maksuameti andmetel on hulgikaupmehed viimasel neljal kuul põhivara soetanud 101% rohkem kui mullu samal ajal. “Kui on ideid, siis tuleks investeerida. Kui neid ei ole, pole mõtet lollilt raha kuskile alla panna,” ütles Coop Eesti Keskühistu juht Jaanus Vihand. Tema sõnul investeerib nende ettevõte praegu hoogsalt. Näiteks Coop Tartu üksuse tarbeks saab kohe valmis 45 000ruutmeetrine ladu. “Meie investeerime küll väga kõvasti! Ja eks see – investeerimise asi – see oli ette näha. Kui raha on odav ja mõtteid on, siis tulebki investeerida. Millal siis veel, kui mitte praegu,” ütles Vihand.

Kaupmeeste liidu juhatuse esimehe ja Tallinna Kaubamaja juhi Raul Puusepa sõnul on tõesti märgata, et kaupmehed investeerivad rohkem tehnoloogiasse, ehitatakse uusi pindu ja on ka investeeritud logistikasse. Puusepp peab seda igati normaalseks äritegevuseks. Tema sõnul peavad investeerima kõik, kes soovivad oma turuosa hoida ja suurendada. “Laenukapital on väga odav. Nii odav pole see kunagi olnud. Praegu on mõistlik seda kasutada,” ütles ta. Tema hinnangul kasutavad ettevõtjad laenuraha mõistlikult.

Ka Tallinna Kaubamaja on investeerinud ja renoveerinud olemasolevaid pindu. “Nii Tallinnas kui ka Tartus oleme renoveerinud müügikeskkondi. Viimsi Selver oli meie eelmise aasta suurim investeering. Samuti oleme panustanud tehnoloogiasse – iseteeninduskassad näiteks. Ka Tartu Kaubamaja keskuse renoveerisime,” loetles Puusepp.

Loe Äripäevast, mida arvavab sellest Amservi Grupi tegevjuht Rene Varek, maksuamet, Eesti Pank ja Swedbank. 

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Statistika

Teabevara