Saku siider pälvis Euroopa sommeljeedelt kvaliteedimärgise

Euroopa juhtivatest sommeljeedest ja tippkokkadest koosnev þürii hindas pimetestiga Saku Antvärk sarja naturaalse siidri Pilvine Õun maineka kvaliteedimärgi iTQi Ülima Maitse Tiitli kahe kuldtähe vääriliseks.

“Brüsselis baseeruva rahvusvahelise instituudi iTQi eestvedamisel hinnatakse iga-aastaselt Euroopa toidu- ja joogitööstuse uudistooteid professionaalse þürii poolt,” kirjeldas Saku Õlletehase turundusdirektor Kadri Ärm pressiteates. “Arvestades, et suur enamus þürii liikmeid on esindavad Michelini tärnidega pärjatud restorane, on Pilvise Õuna kaks kuldtähte Saku toodetele läbi aegade üks suurimaid tunnustusi.”

iTQi maitsetestide þürii koosneb kokku 125 liikmest, kellest igaüks hindab proovitavaid tooteid viies kategoorias saja palli skaalal. iTQi Ülima Maitse Tiitleid (Superior Taste Award) on ühe, kahe ja kolme kuldtähega.

“Pilvise Õuna võidetud kaks kuldtähte tähendavad, et þürii hinnangul pälvis toode igas kategoorias peaaegu maksimumhinde ehk vahemikus 80-90 palli,” märkis Ärm. “Meile osutatud kvaliteedimärk ja þüriiliikmete kommentaarid toote omaduste kohta on üheltpoolt tunnustuseks Saku tootearendusele ja teisalt toetavad Antvärgi siidri eksporti nii Euroopasse kui ka mujale maailma.”

Iga toode läbib eraldi hindamise

Saku lisab iTQi poolt Pilvisele Õunale omistatud kaks kuldtähte lähikuudel ka toote etiketile. 
 
Õunamahla sisaldus kõnealuses siidris ulatub 95 protsendini, tootele iseloomuliku hägususe annab filtreerimata õunamahl, millest pärineb ka magusus. 
 
Brüsselis baseeruva Rahvusvaheline Maitse- ja Kvaliteedihinnangute Instituudi (iTQi) tippkokkadest ja –sommeljeedest koosnev þürii hindab toiduaineid ja jooke alates 2005. aastast. Þürii liikmed valitakse koostöös Prantsusmaa, Belgia, Inglismaa, Itaalia, Hispaania ja Saksamaa tippkokkasid ja sommeljeesid koondavate ühendustega. 

Þürii hindab igat toodet eraldi ega võrdle seda teiste samas kategoorias olevate toitude või jookidega. Lõplikule hinnetelehele on kantud ka þüriiliikmete kommentaarid ja ka võimalikud soovitused, millele võimalikus tootearenduses tulevikus tähelepanu pöörata. 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara