Ted Baker katsetab e-ostlemist läbi video

ostlemine läbi video
videos + klikkides avaneb toote ostuvõimalus video all.

Ettevõtted on hakanud tootma videosid läbi mille saab otse oste sooritada. Selleks tuleb vaid klikkida meelepärasele tootele, mida videos näed.

Näide elust enesest
Sellise omapärase lahendusega on praegu laineid löömas rõivabränd Ted Baker, mis lasi toota 3-minutilise James Bondi stiilis põneva video “Mission Impeccable”, kus spiooniagentuur on parajasti värbamas endale uusi moodsalt riietuvaid agente, kelle tööks on vältida ülemaailmset moekatastroofi. Näitlejad kannavad brändi uut sügiskollektsiooni.

Lühifilmi ajal saab klikkida endale meelepärasele rõivaesemele, mida näitleja parajasti kannab, ja selle koheselt ka osta. Ideel on tõepoolest jumet – kasutajakogemus paraneb märgatavalt ja tootele lisaks saab väikese filmielamuse. Videost tehti tavaversioonid ka Youtube'i ja Instagrami jaoks.

Edu valem
Ted Baker peab oma õnnestumise aluseks hea režissööri (Guy Ritchie) palkamist, kes suutis luua tõeliselt põneva ja vaadatava filmiklipi. Nende peamine soovitus on järgmine: pole oluline, kas klipp on 15 või 30 sekundit pikk, selle sisu peab olema tarbija jaoks põnev ja seostuma ka brändi endaga. “Mission Impeccable” on nii sisuliselt kui ka visuaalselt vastavuses Ted Bakeri brändi kuvandiga: kogemus, mida klient saab nende tavapoodi külastades, on vastavuses spiooni-narratiiviga videos. 

Kampaania tulemused
Pärast video ilmumist on Ted Baker’i online-müük kasvanud 32%, mis on brändi enda arvates muljetavaldav näit. Filmile on tulemas ka kaasahaarav järg.

Ted Bakeri turundusjuht ütleb, et digitaalne maailm võimaldab luua täiesti enneolematuid lahendusi, tuleb vaid olla loov. Ehkki Bakeri loodud videost saab praegu “shopata” ainult nende enda kodulehel ja Selfridge.com lehel, käivad juba kõlakad sarnaste võimaluste loomiseks Instagrami platvormile. 

Youtube'i jaoks tehtud reklaamklipp:

Allikas: bestmarketing.ee

Osale arutelus

  • Helen Külaots, Best Marketing Eesti ajakirjanik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara