Väikepiimatootjad on saanud tarbijate annetustest toetust 60 000 euro ulatuses

Rimi klientidel on võimalus annetada iga Eestis toodetud Rimi piima ostu pealt 2 senti Eesti piimatootjatele.
Rimi klientidel on võimalus annetada iga Eestis toodetud Rimi piima ostu pealt...

Alates 2015. aasta detsembrist on Rimi klientidel olnud võimalus annetada iga Eestis toodetud Rimi piima ja Säästumarketi Alpenrose piimapaki ostu pealt 2 senti Eesti piimatootjatele. Tänaseks on toetust saanud juba 71 väikepiimatootjat kokku 60 000 eurot ulatuses.

Tarbijate annetus jõuab talupidajateni tänu Talupidajate Keskliidu ja Rimi vahel sõlmitud koostöölepingule, mida osapooled otsustasid pikendada kuni aasta lõpuni.

„Nii madala hinnaga piim, nagu pakuvad mitmed Eesti jaekauplused, ei motiveeri mitte kuidagi väiketalupidajaid edasi pingutama ning oma tootmist arendama,“ lausus Eestimaa Talupidajate Keskliidu nõukogu liige Kaul Nurm. „Tarbija võib madala piimahinna üle rõõmustada, kuid seda pingutust, mis teevad meie karjapidajad, ta kahjuks ei näe. Tahaksin tänada neid inimesi, kes on olnud nõus ostma Rimidest ja Säästumarketitest kallimat piima ning annetama iga ostetud liitri pealt 2 senti Eesti väiketalupidajatele. Kogutud 60 000 eurost on olnud neile suur abi.“

„Alates kampaania algusest on väga vähesed kliendid loobunud 2 sendi annetamisest, mis tähendab, et eestlastele läheb jätkusuutlik väiketalupidamine korda,“ märkis Rimi Eesti turundus- ja kommunikatsioonijuht Andrija Lilleoja. „Oleme saanud väga palju positiivset tagasisidet nii klientidelt kui talupidajatelt, seega otsustasime jätkata kampaaniat aasta lõpuni.“

Kampaania raames on klientidel võimalik Rimides ja Säästumarketites müügil oleva Rimi ja Alpenrose piima ostmisel annetada 2 senti väiksematele piimatootjatele. Kui klient soovib ikkagi odavamat piimahinda, siis tuleb sellest teavitada müüjat, kes saab annetuse arvelt maha võtta. Kogunenud summa kantakse üle Taluliidu kontole kord kuus, kes selle suunab edasi raskustes olevatele piimatootjatest talupidajatele. Kogutud rahaga abistatakse neid raskustes talunikke, kelle piimakarjas on vähem kui 40 lehma ning vastava valiku teeb Taluliit.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara