Liit: palun eemaldage kassast õhukesed kilekotid

kassa, kilekott
Kaupmeeste Liit soovitab kassade juurest kaotada 1. novembrist õhukesed...

Tähtsustades keskkonnahoidu ja vastutustundlikku tarbimist soovitab Kaupmeeste Liit oma liikmetel kaupluste kassadest eemaldada kliendile vabalt kättesaadavad õhukesed kilekotid. „See vähendab õhukeste kilekottide liigtarbimist kandekotina,“ selgitas liidu tegevjuht Riin Savi.

Kaupmeeste Liidu ettepaneku kohaselt ei tohiks kaupluste kassades olla õhukesed kilekotid kliendile vabalt kättesaadavad. Savi sõnul on õhukeste kilekottide rullid täna kassades ennekõike selleks, et kliendid saaksid neid kasutada toiduhügieeni eesmärgil, näiteks õhukindlalt sulgemata salatikarbi või sulamisohus jäätise  pakendamiseks. Siiski kasutavad kliendid õhukesi kilekotte ka kandekoti asemel. „Kindlasti peab kauplustes säilima võimalus kasutada õhukesi kilekotte toiduhügieeni otstarbel ning juur- ja puuvilja ning muu kaalukauba esmakordseks pakendamiseks,“ ütles Savi.

Liit soovitab kliendile vabalt kättesaadavad õhukesed kilekotid kassadest eemaldada hiljemalt 1. novembriks 2016. „See tähtaeg annab algatusega liitujatele piisava aja töötajate informeerimiseks ja vajaliku selgitustöö tegemiseks kaupluses,“ selgitas Riin Savi.

Liidu liikmetest on kassadest kliendile vabalt kättesaadavate  õhukeste kilekottide eemaldamise algatusega liitumas jaeketid ning kaubamajad nagu ABC Supermarkets, Aldar Eesti, COOP, Maxima, Prisma, Rimi ja Selver ning Kaubamaja ja Stockmann.

Kaupmeeste Liit on asutatud 1996. aastal esindamaks ja kaitsmaks liidu liikmete huve seadusloome protsessis, ettevõtluse arendamisel ja hea kaubandustava põhimõtete juurutamisel. Kaupmeeste Liitu kuulub 59 liiget, sealjuures toidu- ja esmatarbekaupade kaupade turul moodustab liitu kuuluvate ettevõtjate käive üle 85%.  

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara