Liit: palun eemaldage kassast õhukesed kilekotid

kassa, kilekott
Kaupmeeste Liit soovitab kassade juurest kaotada 1. novembrist õhukesed...

Tähtsustades keskkonnahoidu ja vastutustundlikku tarbimist soovitab Kaupmeeste Liit oma liikmetel kaupluste kassadest eemaldada kliendile vabalt kättesaadavad õhukesed kilekotid. „See vähendab õhukeste kilekottide liigtarbimist kandekotina,“ selgitas liidu tegevjuht Riin Savi.

Kaupmeeste Liidu ettepaneku kohaselt ei tohiks kaupluste kassades olla õhukesed kilekotid kliendile vabalt kättesaadavad. Savi sõnul on õhukeste kilekottide rullid täna kassades ennekõike selleks, et kliendid saaksid neid kasutada toiduhügieeni eesmärgil, näiteks õhukindlalt sulgemata salatikarbi või sulamisohus jäätise  pakendamiseks. Siiski kasutavad kliendid õhukesi kilekotte ka kandekoti asemel. „Kindlasti peab kauplustes säilima võimalus kasutada õhukesi kilekotte toiduhügieeni otstarbel ning juur- ja puuvilja ning muu kaalukauba esmakordseks pakendamiseks,“ ütles Savi.

Liit soovitab kliendile vabalt kättesaadavad õhukesed kilekotid kassadest eemaldada hiljemalt 1. novembriks 2016. „See tähtaeg annab algatusega liitujatele piisava aja töötajate informeerimiseks ja vajaliku selgitustöö tegemiseks kaupluses,“ selgitas Riin Savi.

Liidu liikmetest on kassadest kliendile vabalt kättesaadavate  õhukeste kilekottide eemaldamise algatusega liitumas jaeketid ning kaubamajad nagu ABC Supermarkets, Aldar Eesti, COOP, Maxima, Prisma, Rimi ja Selver ning Kaubamaja ja Stockmann.

Kaupmeeste Liit on asutatud 1996. aastal esindamaks ja kaitsmaks liidu liikmete huve seadusloome protsessis, ettevõtluse arendamisel ja hea kaubandustava põhimõtete juurutamisel. Kaupmeeste Liitu kuulub 59 liiget, sealjuures toidu- ja esmatarbekaupade kaupade turul moodustab liitu kuuluvate ettevõtjate käive üle 85%.  

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara