Järving: kui tahad Soomes teenida, käi kohalikega saunas

Ettevõtja ja investor Andres Järving
Ettevõtja ja investor Andres Järving

Ettevõtja ja investor Andres Järving leiab, et Eesti ettevõtjatel tasuks piiri taha minekul olla palju julgem, aga samas võiks lõpetada äri arendamise Läti suunal, kui seda tehakse ainuüksi seepärast, et see on lähedal ja turg sarnaneb meie omaga.

„Paljud firmad laienevad Lätti, aga see pole õige samm – Läti turg on väike ja riik vaene, palju seal ei teeni,“ rääkis Järving. „Olen ise selle vea teinud, kui üritasin Läti turule laieneda. See on nii-öelda mugavustsoonis istumine. Riik on meie omaga sarnane ja seepärast pole sinna turule minnes erilisi takistusi vaja ületada. Aga seal on vähe raha. Parem minna näiteks Soome. Peab olema julgem.“

Meie põhjanaabrite suhtes kehtib stereotüüp, et sealne turg on väga suletud ja jala ukse vahele saamine keeruline. Ka Järving kinnitab, et Soomes võetakse omaks vaid „omasid“. „Täiesti õige. Kui tahate Soomes teenida, siis tuleb kohalikega saunas käia. Nad tahavad tõepoolest ajada äri ainult oma inimestega. Nii et paljastada tuleb end sageli. Soomele on see palju omasem kui teistele Skandinaavia riikidele. See-eest on soomlased ausad inimesed,“ rääkis Järving.

Et Soomes korralikult teenida, tuleb tema sõnul varuda kannatust. On vaja teatud aega, mille jooksul sa saad soomlastele omaks, aga seejärel on sul kõik teed valla, õpetas Järving.

Osale arutelus

  • Jaroslav Tavgen

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara