Internetist ostetud kauba deklareerimine lihtsustub märgatavalt

Internetist ostetud kauba deklareerimine lihtsustu
Internetist ostetud kauba deklareerimine lihtsustu

Maksu- ja tolliamet avas uue tollirakenduse, mille abil saab väljastpoolt EL-i tellitud postipaki deklareerida lihtsalt ja kiirelt ning sealsamas tasuda ka vajalikud maksud.

„Üha rohkem Eesti inimesi on oma oste hakanud tegema interneti vahendusel ja suur osa nendest kaupadest saabub Eestisse ka väljastpoolt Euroopa Liitu, eelkõige Hiinast. See tähendab, et üha enam inimesi puutub kokku postipaki deklareerimisega – kui 2014. aastal esitati 7524 postipaki deklaratsiooni, siis aasta hiljem oli number juba kaks korda suurem,“ selgitas maksu- ja tolliameti tolliosakonna juhataja Urmas Koidu. 

Koidu sõnul on uus keskkond vana rakendusega võrreldes lihtsam, mugavam ja arusaadavam, et postipaki deklareerimisega saaks edaspidi hakkama igaüks. Tollirakenduse kasutamiseks tuleb sisse logida e-maksuametisse/e-tolli ja valida ülemisest menüüst e-tolliteenused, leida kiirviide oluliste teadete alt või kasutada kiirlinki. Postipaki deklareerimise rakendus kohandub ka nutiseadmete ekraanidele, kuid kuni uue e-maksuameti/e-tolli valmimiseni tuleb sisselogimise ja rakenduse avamise etapp nutiseadmes paraku veel läbida arvutile kohandatud vaates.

Tollis tuleb deklareerida väljastpoolt EL-i tellitud paki, mille väärtus on suurem kui 22 eurot. Postipaki rakenduses saab deklareeritavaid kaupu valida kaupade nimekirjast, mis on koostatud enim deklareeritud kaupade statistika põhjal. Samuti salvestab rakendus inimese viimati deklareeritud ja kõige populaarsemad kaubad, mis peaks edaspidist deklareerimist hõlbustama. Impordimaksud saab tasuda deklareerimiskeskkonnast väljumata pangalingi vahendusel. Kui deklaratsiooniga on kõik korras, tuleb inimese e-mailile loetud minutite jooksul ka teavitus ja seejärel võib paki kättesaamiseks võtta ühendust posti või kullerettevõttega.

Lihtsamaks läheb ka nendel inimestel, kes toovad reisides kolmandatest riikidest kaasa maksuvaba (kuni 300 eurot, lennu- ja merereisijad kuni 430 eurot) või koguselist piirnormi ületavat või eriluba nõudvat kaupa, näiteks toidukaubad või ravimid.  

Sellisel juhul saab reisija teha elektroonilise deklaratsiooni sealsamas maksu- ja tolliameti e-keskkonnas kuni kolm päeva enne piiriületamist ja piiril tuleb öelda vaid deklaratsiooni number ning tasuda kohapeal impordimaksud. Seda teenust on võimalik kasutada ka välismaalastel, sel juhul tuleb rakendusse siseneda maksu- ja tolliameti kodulehe erakliendi lehelt.

Mõlemad rakendused on saadaval nii eesti, vene, kui inglise keeles. Rakenduste arendamist rahastati Euroopa Regionaalarengu Fondist nutika taristu arendamise meetmest.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara