Tallinna Optika kauplustekett liitub Silmäasemaga

Tallinna Optika
Tallinna Optika

Tallinna Optika OÜ asutaja Kalev Klais müüs ettevõtte Soome optikaketile Silmäasema Fennica Oy. Plaanide kohaselt jõustub tehing 2. jaanuaril 2017.

Kaheksa kauplusega Tallinna Optika esindustest kolm on Tallinnas ja ülejäänud Tartus, Pärnus, Viljandis ning Tapal. Ettevõttel on kokku 34 töötajat, neist silmaarste kümme.

„Silmäasema on ainuke ettevõte Soomes, kus on ühendatud kõik silmade tervisega seotud oskused, optikutest tippkirurgideni, ühte teenusteahelasse ning Tallinna Optika jaoks on liitumine suurepärane võimalus oma äritegevuse arendamiseks,“ ütles Klais.

„Silmäasema on Soome suuruselt teine optikakett ning turuliider mitmel silmatervishoiuga seotud alal,“ ütles Silmäasema Fennica Oy tegevdirektor Pasi Kohmo. „Meie strateegias on oluline roll Silmäasema ärikontseptsiooni laiendamisel uutele turgudele ning Tallinna Optika keti omandamine on esimene samm meie äritegevuse rahvusvaheliseks muutmisel.“

Üle 40 aasta tegutsenud Soome päritolu ettevõtete kett Silmäasema on juhtiv nägemiskorrektsiooni ja silmatervise teenuste osutaja Soome turul. 2016. aastal avas Silmäasema 14 uut esindust. Lisaks on Silmäasema omandanud sel aastal kuus ettevõtet. Sel viisil on ketti lisandunud kümme optikakauplust ja üks silmahaigla. Kokku on Silmäasemal nüüd üle 150 esinduse, millest silmahaiglaid on 13.                            

Alates 2. jaanuarist 2017 asub Tallinna Optika juhatuse esimehe kohale Silmäasema rahvusvahelise äritegevuse juht FM, MBA Vesa Punnonen. Tallinna Optika senine juhtkond jätkab oma ülesannetes. Punnonenil on pikaajaline kogemus kettide äritegevuse juhtimisel nii Soomes, kui ka ligi 15 aastat välisriikides. Punnonen tegutses viimati SOK Retail Int Oy tegevdirektorina, vastutades muuhulgas 19 Prisma kaupluse tegevuse eest Venemaal. Lisaks on tal ärijuhtimise kogemusi Balti riikidest ja Ukrainast.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Grossi Toidukaubad: tööajaarvestus muutus kordi lihtsamaks

Grossi Toidukaupade poeketi operaatorfirma OG Elekra AS võttis suvel kasutusele uudse Begin’i tarkvararakenduse, mis muudab aeganõudva tunni- ja tükitöö arvestuse paberil automatiseerituks igakuiseks tööaruannete esitamise ning palgaarvestuse ajakokkuhoidvamaks ja läbipaistvamaks.

Statistika

Käsi­raamatud