E-kviitungi projekt jõudis Euroopa parimate hulka

paber kviitungid
Paber kviitungid

Logistikaettevõte Omniva kandideerib elektroonilise kviitungi projektiga Euroopa ettevõtlusauhindade konkursil (European Business Awards – EBA) innovatiivsema ettevõtte tiitlile.

Tänavu kümnendat aastat toimuvale Euroopa olulisimale ettevõtlusauhinnale European Business Awards kandideeris kokku ligi 33 000 ettevõtet ning eelvaliku tulemusena pääses järgmisesse vooru 350 ettevõtet 34 riigist.

E-kviitungi projekti eestvedaja ja Omniva esindaja Pille Muni sõnul on konkursi innovatsiooni-kategoorias edasijõudmine projektile suur tunnustus. „Teenus on veel piloodifaasis, aga on juba pälvinud rahvusvahelist tähelepanu ja selle vastu tuntakse huvi ka teistes riikides. Euroopa ettevõtlusauhindade konkursil osalemine annab meile hea võimaluse tutvustada veelgi laiemale publikule Eesti elektroonilise kviitungi projekti ja selle loodust säästvat eesmärki,“ kommenteeris Muni.

„Eestis väljastatakse aastas ligi 400 miljonit kviitungit, mille trükkimiseks kulub 20 tonni paberit – selle valmistamiseks omakorda keskmiselt 300 puud, üle 180 barreli nafta ja 1440 tonni vett, ning trükkimisest tekib lisaks ligi 20 tonni jäätmeid. Kui läbi e-kviitungi kasutuselevõtmise õnnestub meil Eestis väljastatud kviitungite arvu vähendada kasvõi poole võrra, anname me arvestatava panuse meie looduse säästmiseks,“ rääkis Muni.

„Praegu oleme projektiga jõudnud nii kaugele, et juba lähiajal võetakse e-kviitung kasutusele kõikides Alexela tanklates üle Eesti. Paralleelselt süsteemi järjepideva arendamisega peame läbirääkimisi e-kviitungi kasutuselevõtmiseks mitmete suurte ja väiksemate müügi- ja teenindusettevõtetega Eestis,“ lisas Muni.

Euroopa ettevõtlusauhindade konkursi eesmärk on tutvustada Euroopa edukaid ettevõtmisi ja edendada Euroopa ettevõtluskogukonda. Hetkel püüab Omniva innovatsioonikategoorias rahvuslikku võitu. E-kviitungi projekti edasipääsemiseks järgmisesse vooru, kus võisteldakse kategooria üldvõidu tiitlile, saab hääletada 1. märtsini SIIN.  

Omniva juhitud e-kviitungi projekti eesmärk on vähendada Eesti kaubanduses ja teeninduses pabertšekkide osatähtsust. E-kviitungi portaali näol on tegemist süsteemiga, mis võimaldab lõpptarbijal hallata mugavalt ühes veebikeskonnas oma kviitungeid ning sellega kaasnevaid dokumente, nt garantiikirju ja tootejuhendeid. Kaupmeestel võimaldab see vähendada paberkviitungitega seotud probleeme ja kulusid ning seeläbi tõsta ka klienditeeninduse kvaliteeti. Samuti tekib klientidel võimalus suunata kviitungid otse raamatupidamisse. 

Omniva pälvis e-kviitungi projekti eest Tallinna ettevõtlusauhindadel tiitli Ökouuendus 2016.

E-kviitungi projekti teostab rahvusvaheline konsortsium, kuhu kuuluvad lisaks Omnivale veel Eestist Telia Eesti AS, Trinidad Consulting OÜ, MTÜ IKT Demokeskus ja Helesinine OÜ ning Norrast Authente AS. Projekt on toetatud Norra-Eesti toetusprogrammist “Keskkonnasõbraliku innovatsiooni arendamine IKT abil".

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara