Kõige aktiivsem aeg e-kaubanduses on esmaspäeva hommik

E-kauplus
E-kauplus

Maksekeskuse statistika näitab, et 2016. a. oli kõige aktiivsem päev nädalas e-poodidele esmaspäev. Teisipäev jääb sellest küll vaid kriipsukese maha, edasi läheb aga sujuvalt vaiksemaks kuni laupäevani, mis on kõige madalama aktiivsusega päev e-kaubanduses.

Laupäeviti tehakse internetist 40% vähem oste kui esmaspäeviti. Pühapäeva õhtupoolikul aga toimub jälle elavnemine.

Kellaajaliselt käib kõige aktiivsem shoppamine ennelõunal 10-12. Esmaspäeva hommik kell 10 ongi keskmiselt tehinguterohkeim internetiostude periood kogu nädalas. Tööandjaid see info muidugi ei pruugi väga rõõmustada.

Üldiselt aktiivsus püsib üsna kõrge kogu tööpäeva jooksul ja kerge mõõn tuleb alles 17-18, kui inimesed koju lähevad. Aga kella 20-ks on jõutud uuesti arvutite taha ja tempokas tarbimine jätkub kuni kella 23-ni, mil toimub esimene suurem ärakukkumine. Pärast kella 1-te öösel saabub öörahu, ehkki alati leidub ka väike hulk inimesi, kes keset ööd internetist midagi tellivad.

Kõige vaiksem aeg on varahommikul 4 ja 5 vahel. Nii et kui kellelgi on vaja teha serveri hooldustöid, siis see on üldiselt kõige kahjutum aeg e-poe ajutiseks sulgemiseks.

Loomulikult võib konkreetse e-poe ärirütm üldisest statistikast veidi erineda, samuti mõjutavad lühiajaliselt osakaale suuremad kampaaniad. Pikema perioodi keskmistena on kirjeldatud mustrid aga turul üllatavalt stabiilsed ja korduvad nädalast nädalasse. Näiteks ei olnud kogu aasta jooksul ühtegi nädalat, kus laupäevane tehingute arv oleks ületanud esmaspäeva oma. Arvestades, et Makskeskuse kaudu sooritas internetist oste eelmisel aastal üle 200 000 eestimaalase, võime julgesti öelda, et need mustrid on üldistatavad kogu Eesti e-kaubandusele.

Osale arutelus

  • Art Lukas, Maksekeskus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara