TJA tuvastas pürotehniliste toodete turujärelevalvega mitmeid rikkumisi

ilutulestik, pürotehnika, ohltik
ilutulestik, pürotehnika, ohltik

2016. aasta lõpus viis Tehnilise Järelevalve Amet (TJA) läbi laiaulatusliku pürotehniliste toodete turujärelevalvekampaania eesmärgiga kontrollida müüjate ja pürotehniliste toodete nõuetele vastavust, kus avastati ka mitmeid rikkumisi.

Kokku tehti 34 kontrolli ajutistes müügipunktides ja turgudel üle Eesti ning muuhulgas tuvastati 3 suuremat rikkumist- kahes kohas jaekaubanduses keelatud paugutite müük ja ilma vastava tegevusloata müük ning ühes kohas oli müügil suur kogus pürotehnilisi tooteid, millel puudus nõuetekohane eestikeelne informatsioon. Kontrollide tulemusena alustas TJA 5 väärteomenetlust seoses pürotehniliste toodete käitlemise (võõrandamise, hoidmise) ja toodete nõuetele vastavuse rikkumistega.

Möödunud aastal laekus TJA-le varasemast rohkem kaebusi erinevates internetikeskkondades, peamiselt Facebookis, müüdavate pürotehniliste toodete kohta. Enamik müügikuulutusi eemaldati peale seda, kui TJA oli sellele tähelepanu juhtinud. Kahe füüsilise isiku suhtes alustati väärteomenetlust seoses pürotehniliste toodete, sealhulgas paugutite müümisega ilma tegevusloata.

Lisaks tuvastati, et Eestis pikka aega pürotehniliste toodetega tegelev ettevõtja ladustas suures koguses tooteid selleks nõutavat luba mitte omavas kohas. TJA kohustas ettevõtet viima tooted lõhkematerjali lattu, kus on nende hoidmiseks luba ja sobivad tingimused.

TJA tuletab meelde, et ohutuse tagamiseks on kehtestatud nõuded nii pürotehniliste toodete müügiga tegelevatele ettevõtetele, müügikohtadele kui ka toodetele. Pürotehnilisi tooteid võib osta ainult selleks vastavat luba omavalt ettevõtjalt, mitte turult või suvaliselt isikult tänavalt.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara