TJA tuvastas pürotehniliste toodete turujärelevalvega mitmeid rikkumisi

ilutulestik, pürotehnika, ohltik
ilutulestik, pürotehnika, ohltik

2016. aasta lõpus viis Tehnilise Järelevalve Amet (TJA) läbi laiaulatusliku pürotehniliste toodete turujärelevalvekampaania eesmärgiga kontrollida müüjate ja pürotehniliste toodete nõuetele vastavust, kus avastati ka mitmeid rikkumisi.

Kokku tehti 34 kontrolli ajutistes müügipunktides ja turgudel üle Eesti ning muuhulgas tuvastati 3 suuremat rikkumist- kahes kohas jaekaubanduses keelatud paugutite müük ja ilma vastava tegevusloata müük ning ühes kohas oli müügil suur kogus pürotehnilisi tooteid, millel puudus nõuetekohane eestikeelne informatsioon. Kontrollide tulemusena alustas TJA 5 väärteomenetlust seoses pürotehniliste toodete käitlemise (võõrandamise, hoidmise) ja toodete nõuetele vastavuse rikkumistega.

Möödunud aastal laekus TJA-le varasemast rohkem kaebusi erinevates internetikeskkondades, peamiselt Facebookis, müüdavate pürotehniliste toodete kohta. Enamik müügikuulutusi eemaldati peale seda, kui TJA oli sellele tähelepanu juhtinud. Kahe füüsilise isiku suhtes alustati väärteomenetlust seoses pürotehniliste toodete, sealhulgas paugutite müümisega ilma tegevusloata.

Lisaks tuvastati, et Eestis pikka aega pürotehniliste toodetega tegelev ettevõtja ladustas suures koguses tooteid selleks nõutavat luba mitte omavas kohas. TJA kohustas ettevõtet viima tooted lõhkematerjali lattu, kus on nende hoidmiseks luba ja sobivad tingimused.

TJA tuletab meelde, et ohutuse tagamiseks on kehtestatud nõuded nii pürotehniliste toodete müügiga tegelevatele ettevõtetele, müügikohtadele kui ka toodetele. Pürotehnilisi tooteid võib osta ainult selleks vastavat luba omavalt ettevõtjalt, mitte turult või suvaliselt isikult tänavalt.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara