Kondoomitootja proovib kätt lastetoiduga

Durex
Durex

Briti tarbekaupade tootja Reckitt Benckiser Group, kelle pakutavasse tootevalikusse kuuluvad muu hulgas Durexi kondoomid, võtab üle maailma juhtiva lastetoidu tootja Mead Johnson Nutritioni.

Tehingu hinnaks on 16,6 miljardit dollarit ning tänu sellele loodab Reckitt Benckiser kompenseerida oma kiduvat kasvu teistes tegevusharudes. Kontsern on hädas käibega, mis kasvab praegu viie aasta kõige aeglasemas tempos. Seda peamiselt raskete olude tõttu Euroopa ja Brasiilia turgudel.

Ootuste kohaselt suureneb tehinguga kontserni kasum ning kolme aasta jooksul loodetakse kokku hoida ligi 250 miljonit dollarit kulusid. „Ühinemine loob kasvu taaselustamise võimalused valdkondades, mis seda seni on pärssinud,“ ütles Bloombergi analüütik Deborah Aitken.

Iga Mead Johnson Nuitritioni aktsionär saab tehingu tulemusena 90 dollarit aktsia eest.

Reckitti aktsia reageeris ühinemisele positiivselt, mis tähendab, et uudis kaalus üle analüütikute ootustele mittevastava, ettevõtte avaldatud 2017. aasta kasumiprognoosi.

Osale arutelus

  • Indrek Mäe

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara