Kolm kaubanduskeskust astusid Kaupmeeste Liitu

Viru Keskuse juht Ants Vasar
Viru Keskuse juht Ants Vasar

Kaupmeeste Liidu liikmeskonda kuuluvad nüüdsest ka kaubanduskeskused: liitu astusid Viru Keskus, Ülemiste Keskus ning Tartu Kaubamaja keskus.

Kaupmeeste Liidu tegevjuht Nele Peil avaldas lootust, et esimesed kaubanduskeskustest liikmed suurendavad liidu kõlapinda ning esindatust kõigis kaubandusega seotud segmentides. „Kuna kaubandus on olemuslikult üha mitmekülgsem ja komplekssem, areneb ka Kaupmeeste Liit selle poole, et seda mitmekülgsust avalikkusele tutvustada ning liikmete vahelisest ühistegevusest suuremat väärtust luua,“ rääkis Peil. „Kolm suurt ja olulist keskust Tallinnas ja Tartus on värskete liikmetena juba andmas tooni meie tegevusplaanis. Usun, et ühine tegutsemine tõhustab keskuste ning kaupluseomanike vahel ka teineteisemõistmist ning koostööd.“

Tartu Kaubamaja keskuse juhatuse liikme Peeter Kütt’i sõnul toimetavad keskused vaieldamatult nii liidu kui ka kaupmeestega samas huvisfääris, mistõttu on liidu tasandil kaubandusettevõtete jaoks olulistes küsimustes kaasarääkimine igati loomulik ja vajalik samm. "Kavatseme panustada nii mitmesuunalisse koostöösse kui ka infovahetusse ning loodame, et keskuste aktiivne osavõtt liidu tegevuses annab hoogu nii liidu kui ka sektori arengusse laiemalt," lisas Kütt.

Viru Keskuse juhatuse liige Ants Vasara hinnangul on igati loogiline, et Baltimaade efektiivseim ostukeskus Viru Keskus ning Eesti suurim kaubanduskeskus Ülemiste keskus osalevad Kaupmeeste Liidu tegevuses. „Nii saavad kaubanduskeskused asjakohast sisendit ja teavet koostöö parandamiseks kaupmeestelt ning selgitavad kauplusepidajatele omalt poolt kaubanduskeskuste püüdlusi. Vastastikune panus aitab täita Kaupmeeste Liidu poolt seatud eesmärke ning on loodetavasti abiks kogu Eesti kaubandusturgu puudutava arendamisel.“

Ülemiste keskuse direktori Guido Pärnits kommenteerib, et mida aeg edasi, seda rohkem Eesti jaekäivet käib läbi suurte kaubanduskeskuste ja seda olulisem on kaubanduskeskuste ja seal asuvate kaupluste hea tase. "Et Eesti tarbijale pakkuda parimat võimalikku ostukogemust on ilmselge et kaupmeeste ja kaubanduskeskuste koostöö  peab olema tugev ja üksteist mõistev. Osalemine mõlemat poolt ühendavas organisatsioonis on kindlasti see mis aitab rohkem üksteise hingeelu mõista,“ rääkis Pärnits.

Kaupmeeste Liit on asutatud 1996. aastal esindamaks ja kaitsmaks liidu liikmete huve seadusloome protsessis, ettevõtluse arendamisel ja hea kaubandustava põhimõtete juurutamisel. Kaupmeeste Liitu kuulub 62 liiget. 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara