S Group ostab Stockmanni Delikatessi ärid Soomes

Stockmann.
Stockmann.

Stockmann müüb oma Delikatessi ärid Soomes S Groupile – Baltikumis jätkab oma Delikatessi kaupluste juhtimist Stockmann.

Stockmann ja S Group kirjutasid alla kokkuleppele, millega Stockmann müüb Stockmann Delikatessi äride juhtimise õiguse Soomes S Groupi piirkondlikele koostööpartneritele, teatas ettevõte.

Stockmann Delikatessi äritegevus Baltikumis jääb Stockmanni juhtida. Stockmann Delikatessi kauplused jätkavad tegevust Stockmanni kaubamajades Tallinnas js Riias ning kõigis praegustes asukohtades Soomes.

Stockmannil on plaanis investeerida lähiaastatel nii Tallinnas kui ka Riias asuvate Delikatessi kaupluste renoveerimisse ja nüüdisajastamisse. Uuendustööd on kõigepealt plaanis Tallinnas ja need algavad 2018. aastal.

„Kasumliku kasvu tekitamiseks peab Stockmann tegema strateegilisi valikuid. Balti riikides jätkame ise Delikatessi kaupluste juhtimist. Toiduelamusel on ülioluline osa meie kaubamaja kontseptsioonis kui tervikus ja teeme jätkuvaid pingutusi, et kindlustada oma klientidele ka edaspidi juurdepääs parimatele toidukauplustele Tallinnas ja Riias. Soomes on ostu- ja eriti logistikategevused mõjutanud Stockmann Delikatessi konkurentsivõimelisust. Seega ühendab Delikatess Soomes jõud S Groupiga, millel on olemas tahe ja vahendid nimetatud äri edasi arendada,“ sõnab Stockmanni tegevjuht Lauri Veijalainen.

Baltikumis on toidu osakaal kogumüügis suurem kui Soomes ja Delikatessi ärid kasumlikud. Riia ja Tallinna kaubamajades on olemas kohalikud toiduäri eest vastutavad üksused. Suurem osa toodetest ostetakse kohalikelt pakkujatelt nende oma ostuorganisatsioonide vahendusel, seega pole Soomes aset leidval tehingul märkimisväärset mõju Stockmanni Delikatessi kauplustele Balti riikides. Soomes tehtav tehing ootab heakskiitu Soome Konkurentsi- ja Tarbijaametilt. Kui see pälvib heakskiidu 2017. aasta jooksul, on võimalik tehing lõpule viia 31. detsembril 2017.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara