E-kaubandus kasvatab Omniva pakiautomaadivõrgustiku poole suuremaks

Omniva esimese poolaasta kasvu vedas e-kaubanduse
Omniva esimese poolaasta kasvu vedas e-kaubanduse

Omniva paigaldab sügisel Baltikumi 65 uut pakiautomaati. Lisaks laiendatakse mitmeid olemasolevaid automaate, mille tulemusena suureneb ettevõtte pakiautomaadivõrgustik pea poole võrra suuremaks.

Sügisese laienemise käigus paigaldab Omniva Eestisse 10, Lätti 30 ning Leetu 25 uut pakiautomaati. Omniva pakiautomaadivõrgu juhi Tanel Rauni sõnul on laienemise peamiseks eelduseks olnud kiire e-kaubanduse areng.

Samuti paigaldab Omniva paljudele juba olemasolevatele automaatidele pakikappe juurde. “E-kaubanduse, eriti aga piiriülese e-kaubanduse kasv on olnud niivõrd kiire, et mitmed automaadid on üha kasvavate mahtude tõttu ka väikeseks jäänud,” täpsustas Raun. “Enamik inimesi soovivad oma pisipakid saada just pakiautomaati, kust neid kõige mugavam kätte on saada." Eestis saavad kappe juurde 45 automaati, kogu Baltikumis kasvab võrgustik aga 46%.

Raun lisas, et kuigi laienemise maht on kinnitatud, siis uute automaatide asukohtadest on veel vara rääkida. “Kindlasti saavad uued automaadid asuma kohtadesse, kus nende järgi kõige suurem nõudlus on. Kahtlemata vajavad jõulude eel täiendust rahvarohked ning tiheda pakiliiklusega piirkonnad, kus on oodata suuri ülemahtusid,” täpsustas Raun. 

Kuigi selleaastased asukohad on juba välja valitud, käivad Rauni sõnul praegu veel läbirääkimised ja lepingute sõlmimised, millega soovitakse ühele poole saada sügise esimeses pooles.

Viimati kasvatas Omniva oma pakiautomaadivõrgustikku möödunud kevadel ja suvel kui paigaldati üle Baltikumi 72 uut automaati. Omniva pakiautomaatide võrgu juhi Tanel Rauni sõnul kohandatakse võrgustikku pidevalt vastavalt inimeste vajadustele. “Jälgime kõigi piirkondade pakimahte, et siis selle põhjal oma võrgustikku täiendada või ümber kujundada,“ selgitas Raun.

Praeguseks on Omnival kogu Baltikumis enam kui 120 linnas 276 automaati ligi 33 000 pakilahtriga ning tegu on Baltikumi suurima võrgustikuga. Lähima viie aasta jooksul investeerib logistikaettevõtte pakiautomaadivõrgustikku üle 20 miljoni euro, mille tulemusena plaanitakse Baltikumi pakiautomaatide arv mitmekordistada. Lõppjärgus on ka kevadel algatatud rahvusvaheline riigihange eritüübiliste pakiautomaatide soetamiseks, mis aitab teenusega inimestele veelgi lähemale jõuda. 

“Üha enam soovivad meie kliendid pakiteenuse lahendust kogu Baltikumis, nii et meie eesmärk on viia teenus klientidele võimalikult lähedale,” märkis Raun. Tema sõnul on pakiautomaadid niivõrd populaarseks osutunud just tänu oma ööpäevaringsele kättesaadavusele ning teenuse kiirusele, mistõttu on nad kujunenud eelistatuimaks paki saatmise ja saamise kanaliks.  

Omniva  on  rahvusvaheline  kontsern,  mis  pakub  posti-, logistika- ja infologistikateenuseid. Kontserni kuuluvad emaettevõttena AS Eesti Post, tütarettevõte AS Maksekeskus, Leedus  asuv  tütarettevõte  UAB Omniva LT, Lätis asuv SIA Omniva ning sidusettevõte OÜ Post11, mis pakub e-kaupmeestele rahvusvahelisi logistilisi terviklahendusi kaupade kättetoimetamiseks üle kogu maailma.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara