R-Kioski personalijuht: tööjõukriisi võimendavad paindlike töövõimaluste puudumine

R-Kioski tegevjuht TIia Ilves kaks aastat tagasi V
R-Kioski tegevjuht TIia Ilves kaks aastat tagasi Viru Keskuse müügipunktis

Ettevõtte personalijuhi Piret Aessi sõnul on Eesti tänaseks tõsises tööjõukriisis, mida omakorda võimendavad paindlike töövõimaluste puudumine suurtes ja olulistes tööealise elanikkonna gruppides nagu lapsehoolduspuhkusel olijad ja pensionärid.

Selleks, et juhtida avalikkuse tähelepanu Eesti teravale tööjõuturu probleemile, töötavad R-Kioski juhtkond ja kontoritöötajad täna oma väikepoodides.

“Töökäte puudus tänases Eestis on järjest teravam probleem. Eesti elanikkond vananeb ja tööealist elanikkonda on järjest vähem. Olukorra teeb keerulisemaks tänane seadusandlus, mis seab teenindajate keeleoskusele ranged piirangud ja takistab seeläbi näiteks välistudengite ning välistööjõu värbamist," sõnas R-Kioski personalijuht Piret Aess. Samuti takistavad tema sõnul tänased seadused töötada lapsehoolduspuhkusel olijatel ning pensionäridel, kes tööle asudes kaotavad riiklikes toetustes.

Kuna tööjõukriis on väga suure koormuse pannud just väikepoodide töötajatele, on selle aktsiooni mõte avaldada toetust oma tänasele tublile töötajaskonnale ning toomaks enam avalikkuse tähelepanu tekkinud kriisile tööjõuturul.

Praxise teemapaber tööjõu olukorrast toob välja, tööealisest elanikkonnast ei tööta hetkel umbes üks kolmandik. Samas ootab lähiaaastatel Eestit ees suur tööealise elanikkonna langus. Võrreldes 2015. aasta algusega väheneb Eesti rahvastik 2040. aastaks 130 tuhande inimese võrra, mis on 1/3 Tallinna elanikest või tänane Tartu, Rakvere ja Viimsi kokku.

R-Kioskil on Eestis 94 müügipunkti ning kokku ligi 350 töötajat.  AS R-Kiosk Estonia kuulub Norra pereettevõttele Reitan Convenience AS, mis on Euroopas üks suurimaid jaekaubandusorganisatsioone, mille põhifookus on mugavuskaubandusel.

Reitan Convenience opereerib Põhjamaades ja Baltikumis kaubamärke 7-Eleven, Narvesen, Pressbyran, R-Kiosk ja Lietuvos Spauda.2017. aastal kuulub gruppi ligi 2600 kauplust.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara