Kogutakse allkirju väikepoodide säilimiseks

Kogutakse allkirju väikepoodide säilimiseks
Kogutakse allkirju väikepoodide säilimiseks

Väikekaupmehed asuvad koguma allkirju maapiirkondades asuvate väikepoodide kaitseks ning kutsuvad üles Riigikogu loobuma planeeritavatest regulatsioonidest, mis seavad väikepoodide säilimise ohtu.

“Oleme mures, sest riik on kehtestanud ja täiendavalt kehtestamas mitmeid regulatsioone, mis seavad väikepoodide säilimise tõsisesse ohtu.

Riiklik maksupoliitika on kaasa toonud massilise piirikaubanduse, mille tõttu on eelkõige Lõuna-Eesti väikepoed suurtes raskustes,” ütles Väikekaupmeeste Liidu juhatuse liige Rein Reinvee.

“Lisaks plaanitakse muudatusi ka alkoholi ja tubaka jaemüügi korralduses, mis eeldab kaupmeestelt suuri investeeringuid poodide ümberehitamiseks. Täiendavad suured investeeringud käivad kaupmeestele üle jõu ning juba tänaseks on suletud kümneid väikekaupluseid üle Eesti,” lisas Reinvee.

“Valitsuse poolt ette valmistatud ja Riigikogu poolt planeeritavad jaemüügi väljapaneku piirangud toovad kaasa kaupmeestele täiendavaid kulusid, sest kaupmehed on sunnitud oma seniseid väljapanekuid olulisel määral muutma. Väljapanekute piiramiseks vajalikud ümberehitustööd ja lisainvesteeringud tähendavad poodnike jaoks summaarselt miljonitesse eurodesse ulatuvat kulu. Sellistes suurusjärkudes investeeringute tegemise kohustamine Vabariigi Valitsuse ja Riigikogu poolt peab olema põhjalikult põhjendatud. Eesti Väikekaupmeeste Liidu hinnangul seda tehtud ei ole,” täiendas Reinvee.

Eesti Väikekaupmeeste Liit kutsub allkirju kogudes üles Riigikogu loobuma täiendavatest jaemüügipiirangutest. Allkirjade kogumine toimub erinevates väikepoodides üle Eesti.

Eesti Väikekaupmeeste Liit koondab enda liikmeskonda ligi 150 väikepoodi, sh kümneid maakaupluseid, andes tööd kogu Eestis ligi 3000 inimesele.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Statistika

Teabevara