Limonaadimaksu tulevik selgub kevadel

limonaad, magustatud joogid
limonaad, magustatud joogid

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees, keskerakondlane Mihhail Stalnuhhin kinnitas taas, et järgmisest aastast suhkrumaksu ei tule, aga edasine selgub kevadiste arutelude käigus.

Rahanduskomisjon arutas täna taas magustatud joogi maksu seadust, mille president mõni aeg tagasi välja kuulutamata jättis. Jõuti järeldusele, et põhiseadusega koaltsioonipoliitikud vastuolu ei näe, ent siiski tuleks seadus muutmiseks uuesti avada, vahendas riigikogu pressiteenistus.

Seaduseelnõu, mis jõustamisel kehtestaks suhkrumaksu, tuleb üle vaadata juba kas või seepärast, et muutmata kujul vastuvõtmise puhul ei jääks regulatsiooni vastuvõtmise ning jõustumise vahele piisavalt aega, teatas riigikogu. Vahe peab nende kahe etapi vahel maksuseaduste puhul kuus kuud.

Ka komisjoni istungil osalenud rahandusminister Toomas Tõniste kinnitas riigikogu teatel, et magustatud joogi maksuga järgmise aasta riigieelarve ei arvesta. 

„Tulenevalt sellest otsustas rahanduskomisjon mitte toetada seaduse muutmata kujul vastuvõtmist,“ ütles Stalnuhhin.

Ta lisas, et magustatud joogi maksu alates 2018. aasta 1. jaanuaris ei tule. Edasiste arengute osas saabub selgus ilmselt kevadel, eelarvestrateegia kokkupanemise käigus.

Osale arutelus

  • Märt Belkin
    Äripäeva ajakirjanik

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Statistika

Teabevara