Maxima omanik ostab osaluse Suurbritannia jaeketis

McColl's kauplus
McColl's kauplus

Leedu investorile ja ettevõtjale Nerijus Numavièiusele kuuluv Klarus ostab osaluse Suurbritannia jaeketis.

Täpsemalt ostab Klaruse kontserni kuuluv Klarus Finance OÜ tütarettevõte Klarus Capital Ltd 9,9 protsenti McColl Retail Groupist. Tehingu maksumus on 33,6 miljonit naela.

„Tänast jaemüügiturgu ootavad ees väljakutsed ning selles valguses on mugavuspoe mudel väga paljulubav. Suurbritannia mugavuspoodide turg on Balti jaekaubandusturuga võrreldes mitu korda suurem,“ sõnas osaühingu Klarus Capital Limited direktor Aurelijus Burda pressiteate vahendusel. Tema hinnangul oli Suurbritannias möödunud aastal 50 000 mugavuspoodi – ja 1650 neist kuulub McColli gruppi. Börsifirma McColl´s Retail Groupi aktsia langes täna Londoni börsil teate peale pisut vähem kui protsendi võrra ning kauples 2,87 naela juures.

„Ma usun, et siit on veel võimalik edasi minna ja korrata Maxima edulugu, aga sellel juhul hoopis mugavuspoodide turul,“ kommenteeris Nerijus Numavièius.

Baltikumi rikkaim mees

Klarus Grupi omanik on eestlastele Maxima suuromanikuna tuntud Nerijus Numavièius. Kuna suur osa tema investeeringutest tehakse Eesti kaudu, on Numavièiused jõudnud ka Äripäeva Rikaste TOPis kõrgele kohale. Tänavuses Rikaste TOPis – mis võtab aluseks vaid Eesti vara – on Nerijus Numavièius 114,3 miljoniga 13. kohal, Vladas Numavièiuse leiab aga 56,6 miljoni euroga 45. kohalt. Nerijus Numavièiust peetakse kogu Baltikumi kõige jõukamaks inimeseks.

Vennad Nerijus ja Vladas Numavièius panid 1992. aastal aluse ühele Leedu suurimale kontsernile, Vilniaus Prekybale, mille all töötavad praegu nii Maxima, Euroapotheca, Ermitaþas ja Akropolis Grupp. Lisaks kuulub Nerijus Numavicusele ka erainvesteeringute fond NDX, mille tegevus on laienenud 18 riiki.

Eestis tegutseb Numavièius 2009. aastal rajatud Klaruse kontserni kaudu.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Statistika

Teabevara