Kui suurt kasvu kaupmehed järgmiseks aastaks planeerivad?

Põldma Kaubanduse omanik ja juht Heinar Põldma
Põldma Kaubanduse omanik ja juht Heinar Põldma

Kaubandus.ee uuris kolmelt kaupmehelt, kui suurt käibe- ja palgakasvu nad järgmiseks aastaks enda ettevõttele planeerivad?

Bauhof Group AS tegevjuht Irina Raudsepp

Ehitus- ja kinnisvaraturu aktiveerumine on tuntav ennekõike meie ärimüügi käibekasvus, aga ka jaemüükides, seda eriti siseviimistluse ja tööriista tootegruppides.

Ootused järgmise aasta nii äri- kui jaemüügi osas on positiivsed. Eeldame käibekasvu keskmiselt 6% ning planeerime ka palgakasvu samasse suurusjärku. Keskendume jätkuvalt siseviimistluse ja tööriista tootegruppide kvaliteedi ja sortimendi parandamisele ning hoiame liidripositsiooni aiakaupade ja –tehnika kategoorias.

Põldma Kaubanduse AS omanik ja tegevjuht Heinar Põldma

Käibe ja palgakasvu plaanime järgmiseks aastaks umbes 10%. Peamine käibekasv tuleks uute kaupluste arvelt 7,5% ja olemasolevate kaupluste käibetõus on umbes 2,5%.

Palgakasv tuleb brutokasumi suurenemisest ja kulude kokkuhoiust.

Tallinna Kaubamaja Grupi ASi juhatuse esimees Raul Puusepp

Börsiettevõttena ei avalda me prognoose oma ettevõtte kohta. Teatud palgatõus on kindlasti vältimatu, ühelt poolt survestab seda juba jätkub ja süvenev tööjõupuudus. Teiselt poolt aga seab see ettevõtjad keerulisse olukorda.

Kaubandussektoris on juba mitmeid aastaid palgad kasvanud kiiremini kui tootlikkus ja ettevõtetele on tõsiseks väljakutseks efektiivsusnäitajate hoidmine heal tasemel.  On ka selge, et väga headest majandustulemustest iga valdkonna puhul rääkida ei saa, see on sektorite lõikes üsna erinev ja seetõttu on palgasurve enamikele ettevõtjatele paras väljakutse.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara