Soome pereema lõi mitme miljoni eurose käibega e-äri

Soome õmblusettevõtte Vimma omanik ja juht Marjut
Soome õmblusettevõtte Vimma omanik ja juht Marjut Rahkola

Neli aastat tagasi asutas soomlannast kuue lapse ema oma kodus ettevõtte, mille müügitulu on kasvanud mitmele miljonile eurole ning mis tõi talle mullu ligi 300 000 eurot kasumit.

Ämmaemandaks õppinud, kuid lastega koduseks jäänud pereema Marjut Rahkola asutas neli aastat tagasi oma Vantaa paarismaja köögis ettevõtte, mille tänavune käive küündib kuni 2,5 miljoni euroni, kasumit tõi see aga eelmisel aastal 274 000 eurot, kirjutab Helsingin Sanomat. Kusjuures edukal ettevõtjal pole ei kaubandus- ega äriharidust, lisab väljaanne.

Rahkola asutatud firma Vimma rõivaid müüakse kogu maailmas. Vimma alustas lasteriietega, kuid tänaseks on juba ligi pool toodangust suunatud täiskasvanutele. Firmas on põhikohaga palgal kaheksa inimest, lisaks töötab hooajaliselt veel kaheksa. Rõivad valmivad Soome ja Eesti tehastes, mahepuuvill on pärit Indiast, kirjutab Helsingin Sanomat.

Rahkola on pärit Põhja-Soomest Kempelest. Ema soovil läks ta õppima haiglaõeks, spetsialiseerudes ämmaemanda alale. Ise suurperest pärit Rahkola on vastu võtnud ligi 40 sünnitust, enne kui oma lastega koju jäi. Pärast neljanda lapse sündi hakkas ta kodus õmblema ja müüs oma riideid täikadel. Lõpuks otsustas ta vanaemalt saadud õmblemiskire panna omaenda ettevõtte teenistusse ja käivitas 2004. aastal internetis lasteriiete veebipoe, mida ta pidas kaks aastat. Seejärel õppis Rahkola disaini ja töötas mitu aastat vabakutselise disainerina Marimekko juures. 2013. aastast aga käivitas oma kaubamärgi ja lõi oma kollektsiooni.

Helsingin Sanomat kirjutab, et Soomes kogub viimastel aastatel üha populaarsust kodumaist päritolu toodang - inimesed ei taha enam brändirõivaid, vaid kodumaiste väiketootjate riideid. Liiati aitab müügile kaasa sotsiaalmeedia, nii et kallist reklaami pole vaja teha. Väärib aga märkimist, et Rahkola ise sotsiaalmeediast suurt lugu ei pea - tal pole isegi oma Facebooki ega Instagrami kontot.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara