Uuring: Eestlased ostavad järjest kallimaid nutitelefone

iPhone x
iPhone x

Turu-uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel müüdi oktoobrikuus Eestis jaeturul kokku 10,1 miljoni euro eest 35 100 mobiiltelefoni, millest 28 300 olid nuti- ja 6800 nuputelefonid.

Telefonide keskmine hind tegi kuuga märkimisväärse hüppe ja kasvas oktoobris septembriga võrreldes 13 protsenti. Mobiiltelefonide jaemüük kahanes GFK andmetel oktoobris võrreldes septembrikuuga pea 3 protsenti, kuid seevastu müügikäive kasvas kuuga pea 10 protsenti.  Nuputelefonide käive oli languses 3% eelmise kuu võrdluses ning antud trend kinnitab, et tarbija eelistab üha kallimat nutikat mudelit, mille kasutusiga on ühtlasi ka pikem.

Tele2 turundus- ja müügidirektori Kristjan Seema sõnul läheb Eesti majandusel hästi ja keskmine palk on aastaga kasvanud ligi 7 protsenti. Sellest annavad lisaks mobiiltelefonide turule märku ka hoogustunud kinnisvaraturg, kasvavad automüüginumbrid ja järjest avatavad uued restoranid. „Seetõttu ostetakse ka üha kallimaid ja uuemaid seadmeid,“ lisas ta.

Elisa erakliendi poolt oktoobrikuus ostetud keskmise nutitelefoni hinnaks kujunes 366 eurot ning nuputelefoni keskmiseks hinnaks 56 eurot. „ Elisa kümne müüduima mobiiltelefoni hulka kuulusid ka see kuu vaid nutitelefonid. Kui võrrelda seadmete keskmist hinda eelmise aasta sama perioodiga, siis nuputelefonide hind on jäänud samale tasemele ning nutitelefonide hind kasvanud ca 25 euro võrra mullusega võrreldes,“ märkis Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu.

Nutitelefonide keskmise hinna tõus pole tingitud nutitelefonide hinna kallinemisest, vaid hoopis tarbijate teadlikkuse ja kogemuse kasvust. „Olukorras, kus juba üle 80% kõikidest Elisa poolt müüdud telefonidest olid nutitelefonid soovitakse, et igal järgmisel seadmel on eelmisest veelgi paremad tehnilised näitajad ja omadused ning seega ollakse valmis ka 25 – 50 eurot rohkem maksma,“ lisas Hiiepuu.

Seema sõnul jätkab ka telefonide keskmine hind kasvamist ja seda veavad Apple’i uued mudelid iPhone 8 ja iPhone X. GfK jaeturu-uuringu kohaselt oli jaemüügiturul keskmine nutitelefoni ostuhind 349 eurot, siis Tele2 klient maksis nutitelefoni eest keskmiselt 283 eurot ning nuputelefoni eest vastavalt 45 ja 42 eurot.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara