Mobile.ee ostis Metro Auto

Metro Auto
Metro Auto

Seni ainult kasutatud sõidukitega tegelenud Moneklar OÜ, mille tuntuim kaubamärk on Mobile.ee, ostis ära uutele sõidukitele spetsialiseerunud ettevõtte Metro Auto OÜ. Tehingu tulemusena sai Metro Auto müügi- ja teeninduskeskuse uueks nimeks Mobile Autokeskus, kus alustas äsja tööd Mobile.ee.

Tallinnas aadressil A. H. Tammsaare tee 53 asuvas Mobile Autokeskuses tegutseb nüüdsest korraga Mobile.ee tellimiskeskus kui ka Mobile.ee kasutatud sõidukite müügisalong, ühtlasi jätkub hoones uute Peugeot ja Mitsubishi sõidukite müük ning hooldus. 

Moneklari juht Silver Havamaa lausus, et uus müügisalong annab võimaluse pakkuda klientidele olulisi lisaväärtusi. "Klientide ja käibe stabiilse kasvu tõttu olime juba ammu uue koha otsingul – sisu oli ettevõttel juba varasemalt hea, aga kest oli ajale jalgu jäänud. Nüüd vastavad mõlemad meie ootustele ning veel enam, uus ja parem asukoht andis meile juurde ka suure kere- ja lukksepatööde töökoja ning kogu see kooslus annab kindlasti tugeva lisaväärtuse nii klientidele kui ka ettevõtte edasisele arengule," ütles Havamaa.  

"Tänu kere- ja lukksepatööde töökojale on meil võimalik sõidukeid hooldada müügihetkest alates, millest tulenevalt teame detailselt masina tausta ja saame kliendile järgmise auto soetamisel pakkuda tema olemasoleva sõiduki eest rohkem kui tavapäraselt," lisas ta. 

Uue müügisalongi pakutavate võimaluste kõrval aitab Havamaa sõnul Metro Auto ost tõsta ettevõtte väärtust ja suurendada klientides usaldust. "Eks uute sõidukite müük on ilmselt natukene iga automüüja unistus ja kindlasti n-ö järgmine kui mitte viimane pulk autoäri redelil. Lisaks on uute sõidukite müügiõiguste saamine vägagi piiratud ja üsnagi keeruline – nende saamiseks on vaja vastata päris paljudele nõudmistele ja tingimustele," selgitas Havamaa. 

Seejuures ei olnud aga uute autode müük omaette eesmärgiks. "Metro Auto ostu puhul on tegemist pigem paljude asjaolude kokkulangemisega, kus soovitud uue asukoha, töökoja ja muuga tuli kaasa ka uute sõidukite müügiõigus," sõnas Havamaa. 

Moneklari tuntuim kaubamärk Mobile.ee on Saksamaa suurima automüügi portaali Mobile.de ametlikult litsentseeritud partner Eestis, mille kaudu vahendatakse läbi tellimisteenuse Eesti klientidele konkurentsitult kõige rohkem vähekasutatud sõidukeid Euroopast. Auditeerimata andmetel müüs ja vahendas Moneklar 2017. aastal 1532 sõidukit ning ettevõtte käive oli 13 545 864 eurot, millest maksudeks sai tasutud 2 336 800 eurot. 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara