Tööd alustas Eestis uudne terminalita kaardimakselahendus

Linkpay
Linkpay

Eesti interneti kaardimakselahenduste pakkuja EveryPay käivitas teenuse LinkPay, mis võimaldab ettevõtetel lühikese makselingi kaudu võtta lihtsasti vastu kaardimakseid ning edastada seda kliendile e-posti, SMSi või sotsiaalmeedia chati vahendusel.

EveryPay tegevjuhi Lauri Tederi sõnul on ettevõtetel olnud vajadus kaardimakselahenduse järele, mis võimaldaks ilma suurte lisakuludeta klientidega mugavalt arveldada. “E-kaubanduse tormilise arengu ja kaardimaksete arvu pideva kasvuga on paljudele kauplejatele pudelikaelaks väga ressursimahukad IT-arendustööd, mida on vaja näiteks pangalingi kaudu maksete vastuvõtmiseks või veebi integreeritud kaardimakse pakkumiseks," lausus Teder. "LinkPay kaudu makse lahendab selle probleemi - kaupleja edastab ostjale makse teostamiseks unikaalse lingi ning ostja saab omalt poolt makse loetud sekunditega sooritada."

“Siiani käivad näiteks tuhanded lapsed huviringides või trennides saades kuu lõpus ülekandmiseks arve või viivad tasud sularahana näpus, mis on tülikas, kaootiline ja aeganõudev. LinkPay eesmärk ongi teha kaardimaksete vastuvõtmine mugavaks nii, et ei klient ega teenuse osutaja ei peaks selleks lisavaeva nägema,” ütles Teder. “Lahendus on sobilik ka näiteks turul, laatadel arveldamiseks või annetuste tegemiseks.”

Makselingi loomine võtab Tederi hinnangul aega mõned minutid. “Arve esitaja loob meie portaalis esmalt talle sobivate andmetega makselingi, mida saab oma klientidele jagada e-kirjaga, arve peal, sms-iga, sotsiaalmeedias, chatis või hoopis kasutada linki nupuna kodulehel,” kirjeldas ta. Makselingi kaudu suunatakse arve saaja juba eeltäidetud andmetega lehele, kus maksja täidab vajalikud lisaväljad, sisestab oma kaardiandmed ning ülekanne on sooritatud.

“Oleme testimas LinkPay lahendust oma võlamenetluse osakonnas, kus kliendihaldur saadab kõne ajal võlgnikule sms-i või e-kirja koos makselingiga. Lingile vajutades avaneb eeltäidetudmaksevorm, kuhu klient sisestab oma kaardiandmed ja teostab koheselt makse. Esialgsed tulemused on julgustavad ning meie klientide vastukaja positiivne. Kavatseme uudse lahenduse peatselt ka suuremas mahus kasutusele võtta,” rääkis Suurbritannia tarbimislaenu ettevõtte Cash On Go Ltd tegevjuht Kristjan Novitski.

Portaali kaudu saab ettevõtja ka põhjaliku ülevaate teostatud tehingutest või vajadusel tagastada juba tehtud makseid. Lahendus vastab PCI DSS kõrgeima taseme turvanõuetele, mis on vajalikud kõikidele ettevõtetele, kes tahavad tegeleda maksekaartide andmetega.

Tänaseks on EveryPay kaardimakse lahendustega liitunud üle 600 Eesti online-müügipunkti. Värskelt valminud LinkPay loob võimaluse oma äri kasvatamiseks ja klientide hoidmiseks väga paljudele nii väike- kui ka suurettevõtetele.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara