E-Kaubanduse Liit valis uue juhatuse ja seadis eesmärke

E-kaubanduse Liidu juhatuse esimees Mait Mäesalu
E-kaubanduse Liidu juhatuse esimees Mait Mäesalu

Eesti E-Kaubanduse Liidu liikmed valisid ametisse uue 13-liikmelise juhatuse, kelle fookuseesmärgiks on nii Eesti mikroettevõtja kui ka suure kaliibriga e-poodide huvide edendamine siin ja sealpool riigipiire.

Juhatuse esimeheks hääletati Evelekt Hulgi OÜ (Home4you) e-kaubanduse ja müügijuht Mait Mäesalu ning aseesimeheks Maksekeskus AS tegevjuht Art Lukas. Juhatuses on kokku 6 uut liiget.

Liidu juhatuse tööeesmärke ilmestavad märksõnad nagu rahvusvahelisus ja piiriülene koostöö, usaldusmärgise kvaliteedi tagamine ning valjem hääl õigusloome protsessides. "E-kaubandus oma kiire kasvu ja ohtrate võimalustega on nagu pöörlev karusell, kuhu hooga peale hüpates võib hakata pea ringi käima. Liit on konkurentsitihedal maastikul e-kauplejatele oluliseks pidepunktiks, et nii koduturul toimetamine kui ka kasvuspurt väljapoole võimalikult hästi õnnestuks," on liidu tegevjuht Signe Kõiv veendunud. Eelmisel aastal kasvas e-kaubandus Eestis 37%, mis teeb silmad ette enamikele Euroopa riikidele.

Juhatuse esimees Mait Mäesalu kinnitab e-kaubanduse tempokat kasvutrendi. „Home4you kogemus jae- ja e-kaubanduses näitab selgelt e-kaubanduse spurti, seda juba paar viimast aastat. See omakorda nõuab jaemüügilt sammu pidamiseks kontseptsioonimuutust, nii et laias laastus toetab ühe areng teise oma,“ ilmestab Mäesalu. „Tõsi on aga ühtlasi see, et ostja on aasta aastalt enesekindlam ning tuleb poodi toodet tihti pigem vaatama, kui et ostma,“ näitlikustab Mäesalu.

Juhatuse värskeimaid liikmeid, brändi Boost Yourself kaasasutaja ning sotsiaalmeedia koolitaja Teet Torim näeb online äris muutunud tarbijakäitumist. „Ostumugavus, mida e-poed pakuvad, ei peatu kindlasti siin, kus see täna on. Oleme Boost Yourselfiga nii jaes kui veebis, kuid 2/3 müügitulust tuleb täna siiski e-poest. Konkurents uute online-ettevõtjate näol aina tiheneb, samal ajal paistab ettevõtjate üldine teadlikkus online ärist ja online turundusest madal. E-Kaubanduse Liidul on siin kindlasti oma roll täita, et tublidele alustajatele nõu ja jõuga abiks olla,“ sõnab Torim, kelle vastutusalaks E-Kaubanduse Liidus saabki haridusvaldkonna vedamine.

Värske juhatuse 13 liiget valiti lihtliikmete ning toetajaliikmete hulgast. Ametisse kinnitatud uue juhatuse koosseis perioodiks 2018-2020: 

LIHTLIIKMED

 • Andres Lember, Coop Eesti Keskühistu
 • Gunnar Obolenski, Selver AS
 • Mait Mäesalu, Evelekt Hulgi OÜ, (juhatuse esimees)
 • Martin Lond, Kaubamaja AS   
 • Merle Leemet, Breden Kids OÜ
 • Peep Kuld, ON24 AS 
 • Silver Hage, Siison OÜ  
 • Taavi Rajur, Hansapost OÜ
 • Teet Torim, BoostMe OÜ 

TOETAJALIIKMED

 • Art Lukas, Maksekeskus AS, (juhatuse aseesimees)
 • Erik Allak, Pipfrog OÜ 
 • Margot Posti, DPD Eesti AS 
 • Meelis Prett, Vaimo OÜ 

E-kaubanduse Liitu kuulub 220 e-poodi ning valdkonnaga seotud ettevõtet, kelle ühiseks huviks on e-kaubanduse arengu ja konkurentsivõime kasv nii Eestis kui piiriüleselt. Liit väljastab e-poodidele usaldusmärgist "Turvaline ostukoht", korraldab "E-smaspäeva" kampaaniapäeva.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara