Baltika plaanib uutele välisturgudele sisenemist

Montoni kauplus
Montoni kauplus

Baltika viie aasta strateegia näeb ette kuni kolmele uuele turule sisenemist. Äripäeva hommikuprogrammis ütles Baltika Grupi juht Meelis Milder, et lisaks Soomele võib järgmiseks välisturuks saada saksa keelt rääkiv Euroopa piirkond.

Milderi sõnul pole esimene kvartal rõivaäris väga hea olnud. „Ainsana on tulemused avaldanud meie suur sõber ja konkurent Apranga, aga ka nemad on pigem nullis või väikses miinuses võrreldes eelmise aastaga,“ lausus Milder. „See külm ja pikaks veninud kevade algus on mõnes mõttes ilmselt rõivatarbimist külmutanud.“ Nad otsivad võimalusi ja ideid, kuidas rõivatarbimine oleks mõnevõrra vähem ilmaga seotud.

Milder lisas, et on siiski enam-vähem tulemusega rahul. “Tavaliselt toetab meie esimest kvartalit teiste kanalite müük rohkemgi, kui meie konkurente. E-pood kasvab, mille üle on hea meel,“ tõdes ta. Samas lisas ta, et koduturu loomuliku kasvu piir hakkab ette tulema ning eksport on ülioluline. „Me ei jõua, ega ole ka otstarbekas uusi poode ehitada.“

„Uuel turul võiks e-poe tulusus olla veelgi kõrgem. Kui Baltimaades on selleks 10% käibest, siis Soomest ootame suuremat osakaalu,“ sõnas Milder. Ta lisas, et täna on veel Soome statistika väga napp, aga esimeste tulemuste kohaselt moodustab e-poe müük kolmandiku Soomest tulevast käibest.
Milder sõnas, et nad on Soomes ettevaatlikud, kuna tegemist on konservatiivse turuga. „Suured brändid, kes on sealsele turule sisenenud, siis need on investeerinud suuri summasid turundusse. Meie seda ei tee. Me üritame enda kauplusi kasumlikult juhtida, vähemalt proovime mitte raha kaotada,“ ütles Baltika juht. Nad on Soome defineerinud koduturuna ning püüavad müüa neile käepärastes kanalites. Lisaks oma poele, on nende tooted müügil ka Soome kaubamajades. „Hakkame otsima ka frantsiisipartnereid, kes on valmis võtma meie kauplusi opereerima,“ rääkis Milder.

Teise poe plaanivad nad Soomes avada aasta teisel poolel.

Küsimusele, kas on plaanis lisaks Soomele veel mõnele välisturule siseneda, vastas Milder, et järgmise 5 aasta strateegia näeb ette kuni kolmele uuele turule minekut. „Lisaks Soomele käivad teise osas läbirääkimised… Võib-olla saab selleks saksa keelt rääkiv Euroopa piirkond. Meil on seal teatud tuntus tekkinud, meil on seal väga tugev edasimüüja, kaubamajade kett (toim - Peek&Cloppenburg), kes Montonit müüb,“ rääkis Milder.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara