Selver jätkab endaga konkureerimist

Laagri Selver
Laagri Selver

Selver otsustas sulgeda Pääsküla kaupluse, kuna lähedal asuv Laagri kauplus on kliendid endale meelitanud. Kuid siiski plaanib Selver avada Sõle Selveri läheduses uue kaupluse ning loodab sealt samasugust efektiivsust kui Balti Jaama kauplustelt.

Selver otsustas Pääsküla Selveri sulgeda, kuna viimaste kuude statistika tõestas, et sealsed kliendid on hakanud külastama Laagri Selverit. „Kaubanduse jaoks on oluline asukoht ja piisava klientide arv. Seega ei olnud mõistlik kahte nii lähestikku asuvat poodi korraga lahti hoida,“ ütles Selveri kommunikatsioonispetsialist Karl-Villiam Vaserik. Ta lisas, et kõik Pääsküla töötajad said endale uue töökoha kas Laagri Selveris või mõnes teises neile sobivad kaupluses.

Laagri Selveri avamise eel eelmise aasta märtsis rääkis ettevõtte esindaja, et uue ja suure poe avamisest hoolimata ei kavatseta Pääsküla Selverit sulgeda, vaid see jääb endiselt avatuks.

Käesoleval aastal avab Selver veel ühe kaupluse, mis asub eelmisest kauplusest kiviviske kaugusel. „Aasta lõpus avame tõepoolest Kolde Selveri Põhja-Tallinna piirkonnad, kus areneb kiiresti elamumajandus ja see omakorda tingib elanike vajaduse tänapäevaste kauplusehoonete järele,“ sõnas Vaserik. Ta lisas, et Pelgulinna Selver on klientide poolt hinnatud ostukoht ja kindlasti pole neil plaanis kauplust sulgeda, vaid pigem plaanitakse kaupluse renoveerimist, et pakkuda klientidele kui ka töötajatele meeldivat, mugavat ja tänapäevast ostukeskkonda.

Vaserik selgitas, et kaupluse avamisel arvestatakse piirkonna elanike arvuga ning samaväärselt olulise kaaluga on ka infrastruktuur, liikluskorraldus, ligipääsetavus asukohale ja paljud teised faktorid.

„Seega eelneb kaupluste avamisele pikk ja põhjalik analüüs, kas seal piirkonnas tasub uus pood avada või mitte. Avame kauplusi asukohtades, mida oleme hinnanud perspektiivseks ja tasuvaks,“ sõnas Vaserik. Börsiettevõttena ei saa nad avaldada tasuvuse hindamise kriteeriumeid ettevõttest väljapoole.

Tema sõnul on üha tihenevas konkurentsis projektide tasuvuse perioodid erineva pikkusega, aga kindlasti ei lähe nad kuskile teadlikult kahjumit teenima. „Seega leiame, et Kolde ja Sõle Selveril tekib samasugune efektiivne koostöö nagu seda on hetkel näidanud Balti Jaama Selverid.“

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara