Baltimaade suurim kodu- ja aianduskeskus eristub loodussäästlike lahendustega

Kodu- ja aianduskeskus Gardest
Kodu- ja aianduskeskus Gardest

Tuleval nädalal, 17. aprillil Tartus uksed avava Baltimaade suurima kodu- ja aianduskeskuse Gardest hoone detailselt läbi mõeldud energiasäästlikud lahendused vee, elektri ja ventilatsiooni osas lubavad keskusel oma tegevustes olla võimalikult loodussäästlikud.

Keskuse 9000 ruutmeetrisel kogupinnal ei ole märkimisväärne vaid lai tootevalik – 100 000 toodet – vaid kogu ehitis ise, mille võimalikult looduslähedane ja avar atmosfäär loob taimedele loomuliku elukeskkonna. Gardesti puhul on võimalikult autentne keskkond äärmiselt oluline, sest 60% keskusest on taimede all.

Looduslähedase keskkonna tagavad maja energia- ja loodussäästlikud lahendused, mille on projekteerinud ja püstitanud aianduskeskuste ehituse üks suurimaid liidreid, Hollandi ettevõte Thermoflor. Detailselt läbi mõeldud lahendused lubavad hoonel olla üks osa loodusest ning eristuda seeläbi teistest suurkeskustest.

Hoones kasutatakse ära maksimaalselt looduse poolt kättesaadavat. Automaatselt liikuvate kardinatega kaetud läbipaistvad katused lasevad hoonesse võimalikult palju loomulikku valgust, mis võimaldab vähendada elektrivalguse osakaalu hoones. Soojal ja kuival perioodil avanevad katused automaatselt, tagades keskuses loomuliku ventilatsiooni. Ka vihma- ja kondentsvesi taaskasutatakse pärast filtreerimist taimede kastmiseks ning päikesepaneelide toodetud energia aitab osaliselt katta hoone energiavajadust.

Osaühingu Gardest juhatuse liikme ja keskuse loovjuhi Kersti Jeetsi sõnul tagab kõik eelnev maja kaasaskäimise aastaaegadega, sest hoone laseb välise ilma majja ning seega vahelduvad aastaajad ka keskuse sisemuses. „Niivõrd detailsete lahendustega aianduskeskus on unikaalne kogu Euroopas.“

Gardest kodu- ja aianduskeskuse projekteeris Design Police Department, ehitasid Mapri Ehitus OÜ koos tehniliste lahenduste ja kontseptsiooni loonud Thermoflor B.V.-ga. Siselahendused töötas välja DeHaanRetail Supportgroep B.V. Gardesti finantspartner on Luminor.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara