R-Kiosk võtab suveks tööle 30 noort

Lähenev suvi ajendab suurt hulka noori otsima võimalusi lisaraha teenimiseks. Populaarseks valikuks on seejuures töö klienditeenindajana. Pidades oluliseks pakkuda noortele võimalust omandada mitmekülgset töökogemust, võtab R-Kiosk saabuval suvel tööle 30 noort, kel vanust vähemalt 18. eluaastat.

R-Kioski personalijuht Piret Aess märgib, et kuivõrd tehnilised oskused on kiiresti omandatavad, oodatakse tööle kandideerijatelt eelkõige vastutustundlikkust, teotahet ning valmisolekut inimestega suhelda. “Särav ja positiivne isiksus on see, keda tõeliselt ootame,” ütleb ta.

Tänased noored mõistavad hästi tööalaste kogemuste hankimise olulisust. Saadakse aru, et konkurentsivõime suurendamiseks vajalikke teadmisi ja oskusi pole võimalik omandada üksnes kodus või koolis. Aess märgib, et isiksuseomadused nagu kannatlikkus, tähelepanelikkus, empaatiavõime ja paindlikkus on klienditeenindajana töötanud inimeste seas sageli keskmisest kõrgemalt arenenud. “Põhjusel, et mainitud omadused on tööturul kõrges hinnas, pakub kogemus teenindussektoris suurepärast võimalust karjääriredelil kiiresti tõusmiseks,” ütleb ta.

Kuivõrd suveperioodiks on noori kolleege tööle võetud ka varasematel aastatel, jagub Aessi sõnul ettevõttel piisavalt teadmisi, mis aitavad R-Kioskist saadava kogemuse muuta võimalikult meeldejäävaks ning seda positiivses mõttes. Muuhulgas antakse esmane väljaõpe, et jaekaubanduse ja poetehnikaga tutvuda. Seda selleks, et noore sisseelamine keskkonda oleks võimalikult sujuv. Samuti on välja töötatud palgasüsteem, mis võimaldab ise enda sissetuleku suurust mõjutada. “Lähtuvalt tagasisidest pakume tasu, mis võimaldab täide viia mõne unistuse - olgu selleks uus telefon, suusapuhkus mägedes või soojamaareis. Varasematel aastatel on suvel R-Kioskis töötanud noored suutnud seda planeeritud majandamise juures endale lubada,” toob Aess välja.

Abiturient Roland Rikolas, kes töötanud R-Kioskis käesoleva aasta algusest, hindab ettevõtte töökultuuri kõrgelt. “Tööde teostamiseks antakse arusaadavad juhised ning neid on võimalik teha toetavas ja positiivses õhkkonnas,” ütleb ta.

Särasilmne noor Diana Pleðankova, kes samuti üsna värskelt R-Kioski kollektiiviga liitunud, märgib, et imetleb ettevõtte juhtkonda, töökeskkonda ja kolleege. “Ma ei tunne end kellegi alluvana, vaid moodustame justkui suure perekonna, kus üksteist hoitakse. Lisaks on töökohustused ja palk tasakaalus,” toob ta välja.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara