PERHi ja Apotheka vaidluses ei paista lõppu

Apotheka
Apotheka

Vaidlus Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) fuajees asuva apteegi üüriruumide üle on kestnud juba kaheksa kuud. Nüüd ilmnes, et kohus ei saagi veel istungiaega paika panna.

Nimelt on PERH seni katsetanud võimalusi, kuidas tagada, et nad saaksid pika kohtuvaidluse lõpuks apteegilt kahjuhüvitise välja nõuda, kirjutab Eesti Päevaleht. Haigla pelgab, et muidu ei pruugi nad Apothekalt ehk Terve Pere Apteek OÜ-lt vaidluse lõppedes enam sentigi saada. Ametlike andmete järgi viimastel aastatel mitme miljoni euroga kahjumisse jäänud firma võib selleks ajaks näiteks pankrotti minna.

Pärast mitut katset on nüüüd asjad nii kaugel, et esimese astme kohus on PERHi kahjuhüvitise garantiiks valmis arestima apteegi kontod kokku ligi 260 000 euro ulatuses, kuid Terve Pere Apteek OÜ kaebas rahuldatud taotlused edasi. Kuni need kaebused pole kõrgemas kohtuastmes lahendatud, ei saavat maakohus asja sisuliselt arutama hakata.

Haigla ja apteegi üürivaidlus algas mullu 2. oktoobril, kui Apotheka üürileping PERHis lõppes. Haigla korraldas eelmise aasta juulis üürniku leidmiseks avaliku konkursi, mille võitis Benu Apteek Eesti OÜ. Benu ei ole konkurendi tegevuse tõttu saanud siiani haiglas apteeki avada.

Eesti Päevalehe artiklis leitakse, et PERHi juhtkond võib peagi mõista, et lihtsam on konkurss tühistada ja puuküürnikuga kokkulepe sõlmida. Siis lõpeks praegune patiseis, kus haigla ei teeni üüritulu (ligi 40 000 eurot kuus), ja ühtlasi pääsetaks lõputuna näivast kohtuvaidlusest.

Loe pikemalt Eesti Päevalehest.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara