Tallinna Majanduskool avab vastuvõtu kolmele uhiuuele erialale

Tule õppima!
Tule õppima!

Tänasest algab Tallinna Majanduskooli vastuvõtt. Lisaks tavapärastele erialadele saab kandideerida kolmele täiesti uuele jätkuõppe erialale: ostu- ja hankespetsialist, e-turunduse spetsialist ja meeskonnajuht.

„Ostu- ja hankespetsialisti eriala püüab leevendada probleemi, mis on hankemajanduse arenemisega tekkinud,“ selgitab Tallinna Majanduskooli direktor Riinu Raasuke. „Hangete loomine on keerukas protsess ning vajab erialast kompetentsi, mida seni keegi ei ole koolitusturul pakkunud,“ lisab Raasuke. Ostu- ja hankespetsialisti eriala sobib nii riigisektoris hangete koostajaile kuid samavõrd sobib eriala ka erasektorisse, kus tuleb niisamuti tegeleda suuremahuliste ostutegevustega.

E-turunduse spetsialisti on eeskätt suunatud väikeettevõtluse või ärikorralduse vilistlastele. „Märkasime, et aina enam meie oma väikeettevõtluse õppijaid tunneb suurenenud huvi turunduse ning just e-turunduse vastu,“ kõneles Raasuke. „Piiratud eelarvega ettevõtjale on oluline teha end nähtavaks võimalikult efektiivsete vahenditega. E-turunduse eriala annab õppijale just selle vajaliku oskuste komplekti, et luua oma ettevõttele atraktiivne veebikodu ja e-pood,“ selgitas Raasuke

Meeskonnajuhi eriala on loodud koostöös jaekaubandus ja tootmisettevõtetega ning eesmärgiga anda heale spetsialistile juhikompetentsid. „Tihtilugu võib suurtes kaubandus- ja tootmisettevõtetes kohata tublisid spetsialiste, kellele tööandja sooviks pakkuda ametikõrgendust mõne meeskonna juhtimise näol. Küllaltki tihti saab aga takistuseks juhtimiskompetentside puudumine ning kõrgenduse saanud töötajat võib tabada rollikonflikt kui ta peab oma kolleege ühel hetkel juhtima hakkama,“ rääkis Raasuke. Meeskonnajuhi eriala keskendume kommunikatsioonile, projektide planeerimisele, eelarvete loomisele ja paljule muule. Omapärane selle eriala puhul on ka see, et üheks sisseastumise tingimuseks on tööandja soovituskiri. Meeskonnajuhi õppekaval saab valida spetsialiseerumise kas teeninduse või tootmise korraldamise vahel. Õppeprotsess hõlmab palju rühmatööd ja aktiivõppe meetodeid. Valikainetena on võimalik õppida lisaks ka kvaliteedijuhtimist, terviseedendust ja logistikat.

Tallinna Majanduskool on suurim 5-taseme kutseõppe pakkuja Eestis. Sellel aastal võtab kool vastu umbes 800 õpilast. Lisaks 12 põhierialale pakub Tallinna Majanduskool ka nelja jätkuõppekava, millest kolm on täiesti uued ja ainulaadsed – neid saab õppida vaid Tallinna Majanduskoolist. Jätkuõppekavade puhul on oluline eelnev kompetents, mis on omandatud kas eelneval haridusteel või läbi töökogemuse. Jätkuõppekavade pikkuseks on üks aasta.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara