Enim noori eelistas suvel töötada kaubanduses

Kõige populaarsem valdkond suviseks töötamiseks oli kaubandus, järgnesid kontoritöö, toitlustus ja ehitus. Suvel teenitud raha kulub peamiselt toidule ja vaba aja veetmisele, selgus septembri jooksul 15-24aastaste noorte seas läbi viidud veebiküsitlusest.

Veidi enam kui viiendik ehk 21% küsitlusele vastanud noortest, kes suvel töötasid, tegid seda mõnes jaekaubanduse ettevõttes. Eriti populaarne oli kaubandus just keskkooliõpilaste seas – iga neljas neist töötas just selles sektoris. Kontoris töötas 18%, toitlustuses 16% ja ehitusel 12% vastanutest.

Seejuures olid töökoha valikul suured piirkondlikud erinevused – kui pealinna ja Ida-Virumaa ümbruse noored teenisid suvel taskuraha põhiliselt kaubanduses ja kontoris, siis Tartumaa ja Lääne-Eesti noored leidsid teenimisvõimalusi rohkem toitlustuses ja Lõuna-Eesti noored ehituses

Suvine töötamine valdavalt meeldis noortele ning 60% vastanutest leidis, et nad tahaksid suvel proovitud valdkonnas veelgi töötada. 43% nägi ka oma tulevast karjääri just samas vallas, mida suvel katsetasid. Noorte sõnul arendas suvetöö kõige enam suhtlemisoskust ja kohusetundlikkust, kuid ka oskust meeskonnas töötada ja vastutuse võtmist.

Eelistati ülekaalukalt töövormi, kus nädalas saab teha paar pikka tööpäeva ja muud päevad on täiesti vabad. Üheksast viieni graafikut eelistaks vaid iga neljas noor.

„Noorte eelistused on üsna sarnased kaubanduse tänasele töökorraldusele. Päevad on pikad, aga vastutasuks on nädalas rohkem täiesti vabu päevi,“ ütles Eesti Kaupmeeste Liidu juht Nele Peil. „Suvel töötas Eesti jaekaubandusettevõtetes üle 1500 noore ja me ootame neid tagasi kas järgmisel suvel puhkuste asendajatena või siis juba kaubanduse valdkonna õppurina praktikale. Kaubandus on paindlik ja enda erialast täiendamist soodustatakse väga – nii on võimalik samal ajal töötada ja õppida.“

Ka küsitlusest selgus, et noortele meeldis suvetööl enim saada uusi teadmisi ja oskusi, teisena toodi välja toredad töökaaslased, töötasu oli olulisuselt alles kolmandal kohal. Enamasti jäi suvel teenitud summa 500 ja 1500 euro vahele, mille keskkooliõpilased lubasid kulutada valdavalt toidule, vaba aja veetmisele ja riietele, üle 20aastased vastanud aga pigem eluasemele ja kommunaalmaksetele.

Küsitlusele vastas 307 noort vanuses 15-24, kes kõik suvel töötasid. Küsitluse tellis Eesti Kaupmeeste Liit.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara