Matsimoka: mutt ja lett tüüpi lahendused edu ei too

Müügitegu 2018 finalist ja Matsimoka üks asutajatest Sten Inno räägib, kuidas nad vorstitootmiseni jõudsid ja kuidas neil õnnestus müügikäivet enam kui kahekordistada.

Inno sõnul sai kõik alguse ideest tuua turule kvaliteetne lihatoode. Selle aluseks oli omakorda 10-15 põhimõtet. „ Eestil ei ole vaja järjekordset saastatootjat. Seega võtsime algusest peale eesmärgiks kasutada vaid kvaliteetset toorainet naturaalses kestas,“ tõi Inno ühe näite. Lisaks on nende tootes palju käsitööd ning teadlikult keskenduti sellistele tehnoloogiatele, mida suured tegijad ei saa või ei taha kasutusele võtta.

Üks asi on toode, aga sama oluline on selle toote müük. Matsimoka on valinud müügiks eristuva strateegia, nad ei pakkunud kuni viimase ajani oma lihatooteid läbi suurte jaekettide, vaid otsustasid luua tugeva brändi läbi iseseisva müügivõrgu suurtes kaubanduskeskustes. Rimiga on nad küll täna koostööd alustamas, kuid Müügitegu 2018 finaali tõi Matsimoka just nn müügisaarte edu. „Suhteliselt absurd oleks minna tundmatu brändiga kusagile suurde jaeketti. Me võime ju sinna sisse saada, aga peagi tuleb see kaup meile riknenud kujul tagasi,“ põhjendas ta.

Vaata Äripäeva teemaveebist BestSales.ee videot Sten Inno värvikast esinemisest Müügijuhtimise aastakonverentsil, kus ta muuhulgas toob käibele uue müügitermini „mutt ja lett“, räägib äriidee sünniloo ning viitab tulevikuplaanidele panna müügisaared edaspidi frantsiisina tegutsema.

Osale arutelus

  • bestsales .ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara