Tippjuhid tööjõukriisist kaubanduses: virisevate keskastmejuhtidega tuleb tegeleda

Irina Raudsepp, Jaanus Vihand. Kongressi moderaator Hando Sinisalu.
Irina Raudsepp, Jaanus Vihand. Kongressi moderaator Hando Sinisalu.

Kaubanduse Aastakongressi vestlusringis arutlesid tippjuhid kaubanduse tööjõupuuduse lahenduste teemal.

GoWorkaBit juhataja ja asutaja Kristjan Vanaselja möönis, et tema kogemus tööampsudega näitab, et Eesti ettevõtted, mis on juba aastaid elanud keerulises tööjõupuuduse olukorras, vaatavad väga pingsalt selle poole, kuidas olla efektiivsem tööjõu rakendamisel.

„Tegeletakse väga aktiivselt sellega, kuidas vaadata tööd, mis tuleb ära teha, mitte ametikoha, vaid tehtava töö põhiselt,“ ütles Vanaselja. Ta lisas, et kui nende firma viis aastat tagasi alustas, siis oli nende esmane roll vahendada kiireid ameteid või asendada inimesi, kes olid haigeks jäänud või puhkusel.

Vanaselja märkis, et pikaajalisem koostöö kaubandus- ja logistikafirmadega on nüüdseks näidanud, et nad on täna valmis pakkuma paindlikku graafikut inimestele ka pikaajalisema töö tegemiseks.

„Inimesed, kes tahavad tööd teha, on turul olemas, aga nad tahavad ise otsustada, mis tööd nad teevad, kus nad tööd teevad, mis ajal nad tööd teevad, ja nad tahavad tööd teha ka erinevatele firmadele korraga. Seda näitab meie kogemus väga kindlalt“.

Bauhof Groupi tegevdirektor Irina Raudsepp lisas, et tänased kogenud keskastmejuhid kurdavad, kes töögraafikuid koostavad, et tänased noored ei taha stabiilset tööd teha - täna siin, homme seal. Noored töötajad helistavad, et nad nädalavahetusel ei tule, sest sõidavad surfilaagrisse „See, et keskastmejuhid kurdavad, on põhjusega, sest nemad peavad seetõttu palju rohkem paindlike graafikute koostamise ja asenduste leidmisega vaeva nägema,“ lisas ta ning märkis, et töökultuuri muutmine firmas peab algama kogenud juhtide suhtumise muutumisest.

Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimees Jaanus Vihand lisas, et Woodstocki põlvkond sai ju ka hakkama. „Mina usun progressi ja elu edasiminekusse noorte kaudu,“ lisas Vihand ning märkis, et lapsed ju esitavadki alati väljakutse vanemate sissejuurdunud rutiinide murdmisele.

Osale arutelus

  • Annika Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara