Maxima: tuleb investeerida rohkem nutikasse tehnoloogiasse

Maxima Eesti tegevdirektori kt Marko Põder on veendunud, et kaubanduse puhul on ainuõige suund suurendada investeeringuid nutikatesse tehnoloogilistesse lahendustesse.

„Töö tegemine on meie valdkonnas muutunud varasemaga võrreldes oluliselt lihtsamaks ja siin on suur roll kanda tehnoloogial, mis on viimaste aastatega teinud metsiku võidukäigu,“ rääkis Põder. Ta tõi näite, et oluliselt kergem on kauba vastuvõtt, mis aastaid tagasi eeldas omajagu saatelehti, kuid täna on suuremas osas tegevusi virtuaalsed - mõne hiireklõpsuga on kaup vastavas süsteemis vastu võetud.

Põdra sõnul ei pea kolleegid kaupluses vaevama pead kauba tellimisega, selle teeb ära samuti virtuaalne abimees. „Laias laastus saame rääkida, et meil on 90% tegevustest tänu tehnoloogia arengule automatiseeritud,“ ütles ta.

„Kindlasti on automatiseeritus tulevikukaubanduse alustala ja astume samme, et jõuda 100%ni. Tehnoloogia toob meile omakorda võidu olulistes ressurssides nagu aeg ja raha,“ rääkis Põder.

9 miljoni eurone investeering uutesse kauplustesse

Maxima investeerib käesoleval aastal veel kolme uude kauplusesse. Kaks nendest on supermarketid ja üks kodukauplus. Kodukauplus avatakse Tallinnas Pärnu maanteel, supermarketid Sillamäel Pavlovi tänaval ja Tartus Kalda teel.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara