Rimi valiti Eesti parimaks töötervisega tegelevaks ettevõtteks

31. oktoobril toimus Kultuurikatlas Töötervise EXEX Otsustajafoorum, kus Rimi pärjati 13 nominendi hulgast Töötervise Aastaauhinnaga.

„Valisime Rimi selle aasta Töötervise Aastaauhinna vääriliseks, kuna Rimi pööras tähelepanu kõigile oma töötajatele üle Eesti, alates kontoritöötajatest kuni müüja-kassapidajateni,“ lausus þüriiliige Confido erameditsiinikeskuse juht Kadi Lambot. „Rimi lähenemine on mitmekülgne ja organiseeritud, tähelepanu pööratakse nii teadlikkuse tõstmisele regulaarsetes terviseloengutes kui ka füüsilisele aktiivsusele, kus kontoris viiakse läbi võimlemispause ning kaupluse töötajaile tehakse pilatese trenne. Teame, et suurtel mitme asukohaga ettevõtetel on tervise edendamine keerukas ning hindame Rimi ettevõtlikkust kõrgelt.“

Rimi personalijuht Kaire Tero sõnul on nad viimastel aastatel teinud töötervishoiuvaldkonnas suuri pingutusi, et pakkuda töötajaile parimaid võimalusi aktiivseks tööeluks. „Aastate jooksul on muutunud väga palju. Esiteks on juba töötajad ise teadlikumad sellest, kuidas hoida oma tervist töökeskkonnas ja olla füüsiliselt aktiivne. Inimese tervis on otseselt seotud sellega, kui palju ta ennast päeva jooksul liigutab – mida rohkem me suudame oma töötajaid erinevatesse tegevustesse kaasata, seda tervemad nad on. Tänaseks oleme teinud tervislikke eluviise tutvustavat teavitustööd nii hästi, et kõikidest ühistest tervisepäevadest ja matkadest võetakse aktiivselt osa,“ selgitas Tero.

Ta toob ühe näitena võimlemispausid kontoritöötajaile, mis oli paras väljakutse, kuna esialgu oli raske kõiki korraga kokku saada. „Kuna kontoritöö on istuv töö sundasendis, siis meie liikumisnõustaja teeb igal hommikul kontoritöötajatele hommikvõimlemist ja käib päeva jooksul läbi kõik toad, pannes töötajad võimlema. Suure kontori tõttu, kus töötab mitusada inimest, ei olnud see alguses lihtne, kuid praegu võimlevad kõik juba tublisti kaasa ja igapäevased võimlemispausid on üks tööpäeva osa. Ilusa ilmaga toimuvad võimlemispausid ka õues.“

Lisaks Töötervise Aastaauhinnale tunnustati sel aastal Rimi Eesti tegemisi töötajate suunamisel aktiivse elustiili juurde ka Euroopas – nimelt jõudsid nad üleeuroopalisel konkursil #beactive kolme parima hulka.

Töötervise Aastaauhinna andsid välja Sotsiaalministeerium, Tööinspektsiooni portaal Tööelu, Confido eramedistiinikeskus, Viveo Health ning ettevõtte tervisepartner Juno.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara