Soome kaubanduskeskus Iso Omena võitis parima ostukeskuse tiitli

Akvaariumid
Akvaariumid

Oktoobri keskel valis NCSC (Põhjamaade kaubanduskeskuste nõukoda) Soome kaubanduskeskuse Iso Omena Soome parimaks kaubanduskeskuseks 2018. Keskuse juht Siim Rosenthal näitas ja rääkis, miks keskus just selle tiitli võitis.

„2015. aastal algas kogu keskuse laiendus sellest, et linn soovis metrooliini pikendada, kuid kaks kuud enne avamist 2016. aastal selgus, et metrood siiski veel ei tule. See juhtus alles aasta hiljem,“ rääkis Rosenthal.

Bussiterminarl ja metroo
Bussiterminarl ja metroo

Metroo avati 2017. aasta teises pooles ning 2018. aasta alguses lisandus ka bussiterminal. Laienduse valmimisega kasvas külastajate arv aastas 9 miljonilt 20 miljonini. Rosenthali sõnul kasutab nendest külastajatest 42% avalikku transporti ja sellest lisaks teeb 80% keskuses ka ostu.

Raamatukogu Iso Omena 3 korrusel
Raamatukogu Iso Omena 3 korrusel

Kaks aastat tagasi avati keskuse kolmandal korrusel munitsipaalteenused, mida rendib Espoo linnavalitsus. 6000 ruutmeetril asub raamatukogu, tervisekeskus, laborid, ämmaemanda teenus, verevõtu punkt jms. Rosenthali sõnul külastab seda osa keskusest 1,5 miljonit inimest aastas ning see on nende jaoks tõeline ankur rentnik.

Munitsipaalteenuste korruse plaan
Munitsipaalteenuste korruse plaan

Keskuses asub 85 tuhandel renditaval ruutmeetril 220 ettevõtet, millest 50 on erinevad söögikohad. Lisaks kolm toidukauplust (Prisma, Citymarket ja Lidl).

Restoranide tänav
Restoranide tänav

„Eelnevalt ei olnud Espoos häid toidukohti ning kohalikud elanikud pidid selleks sõitma Helsingi kesklinna. Täna on meil siin 50 erinevad head söögikohta, mis enamus paikneb restoranide tänaval M.E.E.T (Meet Eat Enjoy Together) ning kliendid ei pea enam pikka maad sõitma Helsingi kesklinna.“

Aastas einestab restoranide tänaval 3,3 miljonit inimest.

Suur kell
Suur kell

Rosenthali sõnul küsisid nad enne keskuse laiendamist linna noorte käest, mida nad soovivad keskuses näha. „Noored soovisid istekohti, kus on laadimispunktid; akvaariumit ning suurt kella, mille all on võimalik kokkusaamisi kokku leppida. Need kõik asjad on meil keskuses ka nüüd olemas,“ ütles ta.

Kaubanduskeskuse katusel on ka 2000 päikesepaneeli ning keskuse eskalaatorid töötavad taastuvenergia toel.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara