IKEA koondab paari aastaga 7500 töökohta

Rootsi kaubanduskett IKEA tahab koondada paari aastaga 7500 töötajat põhiliselt ettevõtte juhtimisest ja administratsioonist, kirjutas Reuters.

Koondatavatest töötajatest on 650 Rootsis ja 33 Soomes, kirjutab Taloussanomat.

IKEA lubab samas luua 11 500 uut töökohta uutesse müügikohtadesse ja veebiteenustesse.

Ettevõtte teatel on suur osa koondatavatest kohtadest seotud ettevõtte juhtimisega. Vähendamine puudutab umbes 5 protsenti ettevõtte töötajatest. IKEA lubab pilgu rohkem digitaalsuse, kohaletoimetamise ja teiste teenuste poole pöörata ning testib uusi kaubamajaformaate kiiresti muutuvas kaubanduse maailmas.

„Me peame oma ettevõtte juhtimist lihtsustama,“ ütles ettevõtte tegevjuht Jesper Brodin. "Viimastel aastatel oleme me investeerinud mitmel erineval moel ja ausalt öeldes nüüd näeme, et et meie ettevõtte mitmes kohas dubleeritakse üksteise tegevust." Koondamised ei puuduta tema sõnul kaubamajade ega logistika töötajaid.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara