Kalevi omanik ostab Soome pitsaketi

Kotipizza kodulehekülg
Kotipizza kodulehekülg

Eestis kommivabrikut Kalev ja Põltsamaa Felixit omav Norra Orkla teatas, et ostab Soome pitsaketi Kotipizza.

Orkla pakub Kotipizza investoritele 23 eurot aktsia eest, mis on ligikaudu 39 protsenti rohkem kui oli aktsia hind kolmapäeval, kirjutab Helsingin Sanomat. Aktsia hind oli eile 16,60 eurot.

Kotipizza suuremad omanikud on pakkumise vastu võtnud. Nende käes on ligikaudu 33 protsenti aktsiatest.

Pakkumine kergitab Kotipizza turuväärtuse 146,1 miljonile eurole, kolmapäevase aktsia hinna järgi oleks väärtus olnud 105, 4 miljonit eurot, kirjutab Kauppalehti.

Inderesi analüütik Petri Kajaani peab Orkla pakkumist heaks, kirjutas Kauppalehti.

„Mul on rõõm vaadata seda tööd, mis Kotipizza on teinud, ja mul on rõõm näha, et ettevõte on suutnud köita suure rahvusvahelise firma tähelepanu. Ostupakkumine on ettevõtte elus hea etapp,“ ütles Kajaani.

Kotipizza tuli Helsingi börsile 2015. aastal, aktsia hind oli siis 5 eurot. 23eurost hinda peab Kajaani heaks pakkumiseks. „Ise võtaksin raha ja pistaksin jooksu,“ ütles ta.

Inderes pakkus Kotipizza hinnasihiks enne ostupakkumust 20 eurot.

Orkla kuulub Norra suuremate börsifirmade hulka. Orkla turuväärtus Norra börsil on 72 miljardit Norra krooni ehk 7,4 miljardit eurot.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara