Uued käibemaksureeglid lihtsustavad e-kaubandust

Euroopa Liidus on vastu võetud uued käibemaksureeglid, mis lihtsustavad ja hõlbustavad e-kaubandust, kirjutab Grant Thorton Eesti maksunõustaja Sander Adamson.

Täies mahus jõustuvad reeglid 1. jaanuaril 2021, kuid elektroonilisi teenuseid pakkuvad äriühingud saavad lihtsustatud reeglitest kasu lõigata juba 1. jaanuarist 2019.

Praegu maksustatakse lõpptarbijale osutatud e-teenuseid alati selles riigis, kus lõpptarbija asub. Selleks, et teenuse müüja ei peaks registreerima ennast igas liikmesriigis käibemaksukohustuslaseks, on tal võimalik rakendada lihtsustatud maksutasumise süsteemi (MOSS-süsteem).

Lihtsustatud maksustamise süsteemi rakendades peab teenuse müüja küll maksustama e-teenuse selle liikmesriigi käibemaksumääraga, kus asub lõpptarbijast teenuse saaja, kuid maksu tasumine toimub kohaliku maksuhalduri kaudu.

Uued reeglid seavad ka 10 000-eurose piirmäära, millest alates peab e-teenuseid maksustama tarbija asukohariigi käibemaksumääraga. E-teenuste osutamisel alla selle summa ei teki Euroopa Liidus asutatud äriühingutel kohustust lisada e-teenustele lõpptarbija asukohariigi käibemaksu, vaid teenused maksustatakse selle liikmesriigi käibemaksumääraga, kus asub teenuse müüja.

Piirmäära arvestusse arvatakse ainult piiriüleste e-teenuste osutamine. Sellest lähtuvalt võidavad muudatusest eelkõige väiksemad äriühingud, kes tegutsevad peamiselt koduturul.

Allikas: Grant Thornton Eesti

Osale arutelus

  • Sander Adamson

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara