Autor: Kaubandus.ee • 2. märts 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Toidu- ja esmatarbekaupade kettide jaemüük langes 5,4%

Uuringu firma AC Nielseni andmetel langes jaemüük 2009. aasta detsembris 9,3% ja jaanuaris 5,4%, statistikaameti andmetel langes spetsialiseerimata kaupluste, nagu Prisma jt suuremad poed, müük jaanuaris 7%.

Meie igakuine uuring katab suuremaid toidu- ja esmatarbekaupade kette. Erinevate definitsioonide tõttu ei kattu see päris üks-ühele statistikaameti jaemüüginumbriga spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus toidukaubad, joogid ja tubakatooted, kuid suund on sama – langustrend aeglustub,“ kommenteeris uuringufirma AC Nielsen Balti riikide arendusjuht Margo Kurisoo.

 

 

Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700