Üha suureneva tarbimise tingimustes on oluline rääkida pakendite vähendamisest ja loodussäästlikkust eluviisist. On aga üks kaubagrupp, kus pakenditest loobumine võib teha karuteene - selleks on toidukaubad. Miks on toidukaupu vaja pakendada ja kuidas Eesti toidutootjad pakendamisse suhtuvad?
Pakendiga või pakendita? Toidukaupade pakendamine kaitseb tarbija tervist
  • Foto: Raul Mee
Toidukaupade pakendamise peamine eesmärk on kaitsta toitu saastumise ja roiskumise eest ning seeläbi vältida ohte inimese tervisele. Viiruspandeemia ajal räägiti palju ka pakendite pesust ja desinfitseerimisest – see näitab selgelt kui oluline on, et pakend kaitseks toiduained, mida sööme, et need ei puutuks kokku väliskeskkonnast pärit haigustekitajatega.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 08.06.26, 16:13
AI ei peaks ostuprotsessi keerulisemaks muutma, vaid seda nähtamatult toetama
Jaekaubanduses muutub järjest olulisemaks võime vähendada kadusid nii, et ostuprotsess ise ei muutuks aeglasemaks, keerulisemaks ega kliendi jaoks ebamugavamaks. Mida rohkem liigub kaubandus iseostlemise, automatiseerimise ja kiiremate kassaprotsesside suunas, seda suuremaks muutub vajadus lahenduste järele, mis suudavad märgata kõrvalekaldeid ilma täiendavaid kontrollietappe lisamata.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kaubandus esilehele